Ağrı Tedavisinde Alternatif Tedavi

Ağrı tedavisinde alternatif yöntemler arasında gösterilen kupa terapisi kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcıdır. Uygulama sadece ağrıyı azaltmakla kalmaz vücut sağlığı açısında da önemli faydalar sağlar. Tedavinin uygulandığı bölgedeki mikrosirkülasyon artarken, dolaşım da rahatlar. Kan ve dokularda biriken toksinin dışarı atılması vücuttaki gereksiz stresin atılmasında da etkilidir.

Kupa Terapisi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak terapinin yapılacağı alanın sterilizasyonu sağlanır. Kupalar vakumlanarak belirlenen bölgelere kapatılır. Kupaların içine dolmaya başlayan kan hekimin uygun bulduğu miktar ile sınırlandırılır. İlgili alanda oluşan lenfatik drenajın açılması biriken serbest radikallerin dışarı alınmasını sağlar. Klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan hacamat faydaları arasında;

* Vücudun ürettiği doğal kortizonun artması
* Buna bağlı olarak ağrının etkili ve kalıcı bir şekilde azalması ve düzenli uygulama ile yok olması sayılabilir.

Vücuttan atılan kanın yerine yenisinin konulabilmesi için harekete geçen metabolizma, doğal yollarla vücudun direnç mekanizmasının gelişmesine de katkı sağlar.

Kupa tedavisinden önce dikkat edilmesi gerekenler: Uygulamadan bir gün öncesinde hayvansal gıda tüketimi önerilmez. Tuz kullanımının da sınırlandırılması gereklidir. Yine uygulamadan önceki gün efor gerektiren spor ve uğraşlardan kaçınılmalıdır. Kupa terapisinin dinlenmiş vücuda uygulanıyor olması etkilerini de artırır. Terapinin ardından da öncesindeki gibi dikkatli davranılması ve aşırı sıcak banyo yapımından kaçınılması önerilir. Aynı gün süt ve süt ürünleri tüketilemeyeceği gibi ilk birkaç saat gıda da alınmamalıdır.

Kupa Terapisi Kimler İçin Uygundur?

Terapinin onayının mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından verilmesi gerekir. 60 yaşından büyükler, ateşli hastalık geçirenler, regl döneminde olanlar, çocuklar ve kan hastalığı olanlar için kupa tedavisi uygun değildir. Uygulamadan en yüksek verimin alınması için tavsiye edilen dönemler; bahar aylarıdır. Uygulama bölgesindeki kan akışının düzenlenmesini ve organlara taze ve temiz kan ulaşımını destekleyen yöntemin bilinene herhangi bir yan etkisi yoktur.

Deri altında birikmiş ve vücuda zarar veren sıvıların vakum yardımıyla dışarı atılması olarak adlandırılan yöntem, eski dönemlerden beri kullanılan ve tıp dünyası tarafından da kabul görmüş bir tedavi biçimidir. Modern zamanların en büyük ihtiyacı olan ağrıların giderilmesinde de etkili ve kalıcı olarak görülen uygulama akupunktur noktalarına yapılır. Vücuttaki aşırılıkların giderilmesinde de pozitif etki yaratan terapi, sadece belli bir hastalıktan kurtulmak için kullanılmaz.

Fiziksel yararının dışında uygulamaya maruz kalan kişinin psikolojik ve manevi anlamda da rahatlamasını sağlayan hacamat tedavisi, tıbbi bir mucize olarak da görülebilir. Depresyon ve kaygı bozukluklarının giderilmesinde de kullanılan yöntem bu özelliğiyle çağımızın en büyük ihtiyacıdır. Kötü beslenme, stres, serbest radikaller, düzensiz uyku ve kirli havanın vücutta yarattığı birikimin dışarı atılmasına yardımcı olan Ümraniye hacamat hizmetleri ile siz de daha sağlıklı günlere merhaba diyebilirsiniz.

Uygulamanın kalbe yararı nedir? Tıkanan kalp damarları kişilerin kalp krizi ile karşılaşma ihtimalinin artmasına neden olur. Damar yollarında oluşan plakları çözen ve damar tıkanıklığının en alt seviyelere inmesine yardımcı olan terapi ile vücudun kaybettiği direnci yeniden kazanması da kolaylaşır. İlk seanstan sonra görülen değişiklikler 4-5 seans sonunda kalıcı olmaya başlar. Sağlıklı bir hayata kaldığı yerden devam etmek isteyenler, kendilerini konusunda deneyimli ve uzman ekiplere bırakarak doğal yollarla güç kazanabilirler.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts