Analitik Düşünme Ve Hacamat

Günümüz şehir hayatında, stres, iş yoğunluğu, hava kirliliği, kötü alışkanlıklar ve diğer birçok sebep, insan düşünce normlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca, büyü konusu da analitik düşünme kategorisinin zarar görmesinde etkilidir. Peygamberimiz (sav), büyünün cinlerle ve şeytanlarla yapıldığını bildirmiştir. Muhafezeteyn sureleri (Nas ve Felak sureleri), peygamberimi (sav)’e Yahudilerin büyü yapması ile birlikte indirilmiştir. Müslüman olarak, sünnete uygun yaşamayı terk etmemeliyiz.

Eğitime Büyük Katkısı Vardır

Analitik Düşünme Ve HacamatGünümüz eğitim sorunları, öğrencilerin ani karar alamaması, kararsız olmaları, algıda konsantrasyon sağlayamaması ve sağlıklı düşünememeleridir. Tıbbi hacamat (kan alma) kategorisi, bu konuda oldukça başarılı sonuçlar vermiştir. İran Üniversitesinde yapılan deneyde, bir grup çocuğa kan alma tedavisi uygulanmıştır. Çocuklardaki zihinsel problemler, algı problemleri ve birçok psikolojik problem, tamamen ortadan kalkmıştır. Çocuklardaki zihinsel gelişimde hacamatın olumlu fonksiyonel özellikleri vardır.

Kitap okuma işlemlerinde, okuduğunu anlamama, konsantre olamama ve çabuk sıkılma, zihinsel problemlerden kaynaklanmaktadır. Sürekli bir konuyu düşünen kişilerde, depresyon meydana gelir. Bu durumda birçok zihinsel problem ortaya çıkacaktır. Dünyada ve ülkemizde birçok nöroloji uzmanı kan alma tedavisini tavsiye etmektedir. Bunun nedeni migren, sara ve benzeri tedavisi bulunamayan hastalıklarda başarı göstermesidir. Bu hastalıkların cin veya büyü ile ilgili olduğu düşünülmektedir.

Hacamatla ilgili bilinmesi gereken en önemli konulardan biri, cin ve büyü etkisini ortadan kaldırmasıdır. Bu nedenle, bu tedavi esnasında, korunma ayetleri okumak gerekir. Zihinsel düşünceyi bozan, sürekli akla kötü şeyler getiren psikolojik sorunlar, tıbben çözülememiştir. Tıp, zihinsel düşünceyi yavaşlatacak yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemler geçicidir. Ancak kan alma işleminde, bu soruna neden olan mikroplar ve diğer kandaki etkenler, deri dışına çıkarılmaktadır. Beyinde meydana gelen tıkanıklıklar ve elektriksel sorunlar, bu yöntemle ortadan kalkmaktadır.

Depresyon geçiren kişilere uygulanan kan alma işlemi sonucunda, kişinin büyük bir rahatlama yaşadığı görülmüştür. Mesela 10 sayfa kitap okuyan birisi, bunu 30 hatta 40 sayfaya rahat bir şekilde çıkarabilmektedir. Okuduğunu anlama kabiliyeti artmaktadır. Çözüm üretme ve karşılaştırma yapma gibi zihinsel faaliyetler normale dönmektedir.

Zararsız ve Etkili Bir Yöntem

Doğal yöntem olması nedeniyle, en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olan kan alma yöntemi, doğal tedavi literatüründe resmen kabul edilmiştir. Ülkemizde sağlık bakanlığının tedavi yöntemine girmese de, geleneksel tedavi yöntemleri kapsamına alınarak resmiyet kazanmıştır.

Anestezi istemeyen, uyuşturucu istemeyen ve tamamen doğal yöntemlerle gerçekleştirilen bu yöntem, bütün dünyada kabul görmektedir. İngiliz kraliyet ailesinden, Rusya ve Amerika’ya kadar birçok kategorideki insan topluluğu, bu yöntemin faydasını görmüş ve benimsemiştir. Hastalanan kişi öncelikle kan aldırma işlemini yaptırmalıdır. Rasulullah (sav), hastalanan Müslümanlara öncelikle kan alma yöntemini emretmiştir.

Hicri 17. gün, 19. gün ve 21. gün kan aldırma işlemi, sünnettir. Yani hem tedavi oluyorsunuz, hem de sünnet sevabı kazanıyorsunuz. Rasulullah (sav)’in unutulan ancak günümüzde tekrar popüler olan bu tedavi yöntemi, çocuk, bay, bayan ve yaşlı kategorisinde bütün insanlara uygulanabilir. Çocuklardan kan alma yaşı ise 2 ile 4 yaş arasında değişmektedir. Sağlıklı insanlara da rahatlıkla uygulanır. Vücut direncini yüzde yüz artıran bu yöntemle, mikroplara ve hastalıklara karşı direnç kazanabilirsiniz.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts