Bel Ve Boyun Fıtığı Nedir?

Bel ve Boyun Fıtığı Tedavisi

Bel ve Boyun Fıtığı Tedavisi NedirBel fıtığı, bel kısmında bulunan omurların farklı nedenlerden dolayı kıkırdağı etkilemesi ve bu etki sonunda kıkırdağın omurilik üzerinde baskı yapması sonucu oluşmaktadır. Boyun fıtığı ise omurgadan gelen dokuların omurga ve sinirlere baskı uygulaması ile ortaya çıkmaktadır. Vücutta görülen ve sürekli ağrıya neden olan fıtıklar tıbbi olarak farklı tedavi yöntemlerine dayanmaktadır. Bu yöntemlerden en önemlisi de eski zamanlardan itibaren günümüze kadar ulaşmış olan hacamat yöntemidir. Fıtık konusunda pek çok uzmanında uyguladığı bir tedavi olan tıbbi hacamat yöntemi, birkaç seansta fıtık sorununun etkili şekilde çözülmesini sağlamaktadır.

Fıtık ve Hacamat Uygulaması

Kişilerde fıtık oluşumunun görülmesinin başlıca nedeni, omurga arasında bulunan kıkırdak dokuların kayarak, sinirler üzerine baskı oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Hacamat yönteminde alınan kirli kan yani toksinler, kıkırdak doku gibi omurgalar arasında birikerek, sinirler ve omurga dokuları arasında zorlayıcı bir baskıya neden olur. Özellikle siyatik sinirleri etkileyen bu toksinler, zaman içerisinde daha sık ağrı görülmesine hatta kişinin hareket eylemini yapamamasına neden olur. Görülen bu fıtık ağrıları, periyodik şekilde geldiği için her ağrı bir önceki ağrıdan daha fazla acı vermektedir.

Akupunktur doktorları tarafından uygulanan hacamat yöntemi, fıtık tedavilerinde etkili olarak kullanılmaktadır. Özellikle, omurga arasında baskıya neden olan ve sinirleri yıpratan toksinlerin atılması, bunların yerine temiz kanın gelerek, dokular arasında kan dolaşımının sağlanması açısından bu yöntem oldukça büyük bir öneme sahiptir. Yağlı kupa terapisi olarak da adlandırılan bu yöntem, kişinin rahatsızlık durumuna göre 3 ya da 6 seansta uygulanabilmektedir. Bu seanslar sonucunda fıtık rahatsızlığı giderildiği gibi fıtık için kullanılan diğer ilaç ve iğnelere de gerek duyulmamaktadır.

Herhangi bir risk ya da tehlike içermeyen bu yöntem, hem etkili sonuç almak için hem de doğal bir kan sirkülasyonuna sahip olduğu için hekimler tarafından da oldukça güvenilir olarak kabul edilmektedir.

Hacamat Uygulamasının Fıtığa Faydaları

Fıtık tedavisinde tercih edilen hacamat uygulaması, öncelikle dokular ve kıkırdak yapı üzerinde kas gevşetici özelliği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra omurga arasındaki toksinler hacamat uygulaması ile kolay bir şekilde atıldığı için toksinlerin neden olduğu baskı ve ağrı durumu da normal haline döner. Böylece, uygulama bir ağrı kesici görevi de görmektedir.

Omurga arasında toksinlerin oluşturduğu baskı özellikle sinir dokularına etki ettiği için bu dokular arasında sadece kirli kan dolaşmaktadır. Hacamat uygulamasından sonra omurga arasında yer alan toksinler dışarı atılır ve bölgede temiz kan dolaşımı sağlanır. Temiz kan baskı ve ağrıları da kısa sürede yok edebilmektedir. Bu alanda kan dolaşımı düzenli şekilde sağlandığı için fıtık rahatsızlığı da kolaylıkla giderilebilir. Ayrıca, fıtık edeniyle oluşan şişlik ya da kalın deri tabakası da uygulamadan sonra normal haline dönmektedir.

Hacamat uygulamasından sonra fıtık olan bölge üzerinde baskı azaldığı için bölgesel doku fonksiyonları daha iyi şekilde çalışmaya başlar. Sinir uçları rahatlayarak, fıtığın neden olduğu bacak ve diğer eklem ağrıları da zamanla yok olur. Tüm bunların yanı sıra fıtık rahatsızlığı yaşayan kişiler uygulamadan sonra daha rahat bir şekilde hareket edebilmektedir. Sonuçların tamamı dikkate alındığında oldukça başarılı olan bu uygulama, fıtık tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

2 Comments
  • Ahmet Altan
  • 31 Mart 2018
  Cevapla

  Merhaba benimde bel fıtığı sorunum var, fizik tedaviye gittim fakat çok faydasını göremedim. Ne önerirsiniz ?

   • Hayru Şifa
   • 31 Mart 2018
   Cevapla

   Merhaba Altan Bey,
   Öncelikle geçmiş olsun.
   Bel fıtığı hastalığınız için önce doktorumuz tarafından muane edilip,
   Rahatsızlığınızın durumuna göre hacamat ve sülük uygulaması seanslar halinde yapılmaktadır.

   Bu uygulamadan şifa bulan onlarca fıtık hastamız bulunmaktadır.
   Kliniğimize bekleriz.

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts