Binlerce Yıllık Etkili Tedavi Yöntemi

Binlerce Yıllık Tedavi Yöntemi HacamatGünümüzde yeni keşfedilen ancak çok eski ve etkili bir yöntem olan hacamatla tedavi yöntemi, neden hacamat olmalıyız? kategorisindeki sorulara, ‘yüzde yüz tedavi’ ile cevap vermektedir. Narkoz kullanmadan, yan etkisiz olmadan, doğal ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir. 1400 yıldır, bütün dünyaya şifa olmuştur. İlaç sektörünün yaygınlaşması ve ilaç satımının artırılması nedeniyle, ya unutulmuş, ya da yasaklanmıştı. Ancak son yıllarda ülkemiz de dahil olmak üzere, birçok ülke, hacamatı sağlık hizmetlerine dahil etmiştir.

Ne Gibi Faydaları Var?

En önemli faydası, özellikle çocuklarda, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Tıkalı yerleri açtığı için ve kan dolaşımını engelleyen kirli kanı ortadan kaldırdığı için, kan dolaşımını artırmaktadır. İç organları uyarır ve doku sistemini uyarır. Psikolojik yönden tedavi edici özelliği vardır. Fiziksel gelişime katkı sağlar. Kanı temizlediği için, sağlıklı bir vücudun meydana gelmesinde etkili rol oynar. Özellikle baş kısmından yapıldığında, zararlı kimyasalları ve toksinleri atarak, stres, baş ağrı ve migrene iyi gelir. İlaçların yan etkisine karşı, bu tedavi yöntemi, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Hacamat ağrı kesme konusunda oldukça başarılıdır.

Masaj etkisi de meydana getirmektedir. Kuluç gibi sırt ağrılarında, yüzde yüz etkilidir. Sindirim sistemini harekete geçirir ve besinlerin sindirilme işleminin daha iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Çin kaynaklı akapunktur göre on kat daha faydalıdır. Masaj cupping yani, cupa ile masaj işlemi, kanı hareketlendirir ve sindirimi hızlandırır. Ayrıca bu teknik, karaciğeri uyarır ve detoksin işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Masaj cupping, sırt kısmına yapıldığı zaman, iki kilometre yürümüş gibi kanı hareketlendirir. Sırt kısmına yapılan bütün cupping işlemleri, soğuk algınlığı tedavisinde etkili olmaktadır. Hacamatla, zararlı toksinler, gazlar ve sarı sıvılar atılır.

Ağrı Kesici Özelliklere Sahiptir

Dayanılmaz ağrılarınız varsa, hacamatla bu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Mükemmel bir ağrı kesici özelliğe sahiptir. Hafıza için son derece etkili sonuçlar vermektedir. Kafa arkasından veya iki kulak arkasından yapıldığı zaman, kitap okuma kapasitesini artırmaktadır. Mesela, 10 sayfa kitap okuyan birisi, hacamattan sonra 20-30 sayfa kitabı rahatlıkla okuyabilmektedir. Gözlere şifadır ve göz bozukluğuna iyi gelmektedir. Düzenli seanslarla gözlüğü bile atabilirsiniz.

Migrene olan faydası, en meşhur olanıdır. Ayrıca, ameliyatla iyileşebilecek olan bel fıtığı da, yine hacamatla iyileşmektedir. Peygamberimiz (sav)’in unutulmuş bir sünnetidir. Unutulmuş bir sünneti ihya etmek ise sevabı çok bir ameldir. Osmanlı İmparatorluğunda, savaşlarda, tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Hastanelerde tıbbi hacamat tedavisi, normal bir tedavi yöntemiydi. Bu gün bu tedaviyi profesyonel bir şekilde gerçekleştiren İran ve diğer Arap ülkeleri, hemen hemen bütün hastalıklarda bu yöntemi kullanmaktadır.

Vakum etkisi ile ağrılı bölgedeki bütün pis kan derinin altına toplanır. Daha sonra, neşter yardımı ile bu pis kan dışarı çıkarılır. Çok stresli hastalarda sarı su çıkmaktadır. Bu sarı suyun çıkması ile birlikte vücuttaki stres azalır. Eklem tedavisinde, kireçlenmede ve kas yırtılmalarında, etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Stres, migren, baş ağrısı ve nörolojik sorunları olanlar için en etkili tedavi yöntemidir. Hacamatı başına yaptıran kişiler, renklerin canlandığını, başının çok hafiflediğini, stres ve sinirin ortadan kalktığını belirtmektedir. Psikolojik birçok sorunun ortadan kalktığını beyan etmektedirler.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts