Damarlarımızın Uzunluğu Sizi Hayrete Düşürebilir!

İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğunu hiç merak ettiniz mi? Sahip olduğumuz damarlarla dünyayı kaç kez sarabiliriz? İnsan vücudunda 5 farklı şekilde bulunan kan damarları toplamı 40.000 km’dir. Bu bilgi sizi hayrete düşürdüyse yazımızın kalanını da okuyarak yeni bilgiler edinebilirsiniz…

damarVücudumuzda Bulunan Kan Damarları

Vücudumuzda 5 farklı şekilde bulunan damarları; atardamarlar, atardamarcıklar, kılcal damarlar, toplardamarcıklar ve toplardamarlar olarak sıralayabiliriz. Vücudumuzda bulunan en uzun damarı elde edebilmek için kılcal damarları art arda koyarak toplam uzunluğa ulaşabiliriz. Dünyanın ortalama olarak çevre uzunluğunun da 40 bin kilometre olduğunu düşündüğümüzde damarlarımızın uzunluğu ile bir dünya turuna çıkabiliriz.

Erişkin bir insanda bulunan tüm damar çeşitlerini bir araya getirdiğimizde ise bu rakam 100 bin kilometre olur ve dünyayı 2,5 kere dolaşmamıza imkan sağlar. Bir yetişkinin vücudundan muhafaza ettiği hayret veren damar uzunluğunun dünyanın sahip olduğu en uzun otoyoldan daha uzun olduğu gerçeği ve bu durumun genel olarak bakıldığında çok aksamadan çalışması bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçekliktir.

Damar Sorunlarında Doğal Çözümler

Elde edilen veriler göz önünde tutulduğu zaman mükemmel bir şekilde çalışan vücudumuzda damarlarla ilgili olarak yaşanabilecek sorunlarda doğal tedavi yöntemlerinden yararlanarak sistemin kendi içindeki dengesi bozulmadan da fark yaratılabilir. Damar tıkanıklığı sorunları 3 farklı şekilde kendini gösterir. Atardamar ve toplardamar sorunlarına ek olarak görülen kronik rahatsızlıklar insan hayatının kalitesini ciddi anlamda olumsuz olarak etkiler.

Tıkanan bölgelerde yaşanan dolaşım sorunları, zaman içinde kendini ağrı ve bölgesel morarma olarak gösterir. Uyuşukluk ve güçsüzlüğün eklenmesiyle birlikte sorunlar giderek büyür ve işin içinden çıkılmaz hal alır. Halk dilinde inme olarak görülen durum sinir dokularında ciddi hasarların yaşanmasına neden olur. Damar tıkanıklığı tedavisinin çok eskilere dayanan en verimli şekli hacamat uygulamasıdır. Kupa terapisi olarak da bilinen yöntem; atıl durumda olan pis kan doğal yollarla dışarı atılmasını sağlar. Bunun sonunda kan dolaşımı istenen düzene girer.

Damar tıkanıklığına neden olan toksik maddeler, kimyasal ilaçlar, GDO’lu gıdalar, ağır metallerin vücutta yarattığı birikim bu yöntemle kısa süre içinde ve etkili bir şekilde dışarıya atılır. Konusunda yeterli deneyime sahip olan kişiler tarafından uygulanan Kupa Tedavisi, damar sertliğinden kaynaklanan risklerin en alt seviyeye indirilmesini sağlar. Tedavisini eksiksiz bir şekilde tamamlayan kişilerin her yıl en az 2 kere daha bu tedaviyi yaptırması damar tıkanıklığı veya sertlik sorunlarının tekrar etmemesi için son derece önemlidir.

Tıbbi Hacamat İle Gelen Doğal Sağlık

Geçmişten günümüze kadar gelen Kupa Tedavisi, vücudun kaybolmaya yüz tutan direncinin yeniden kazanılmasını sağlar. Patojenik faktörlerin ortadan kalkması sağlıkla doğru orantılı olarak kısa zaman içinde hissedilir olur. Günlük hayatın getirdiği avantajların yanı sıra yaşamın ayrılmaz bir parçası olan; stres, hareketsizlik ve obezite kılcal damarlardan ter veya dışkıyla atılmayan birikintiler oluşmasının nedeni olarak sayılabilir.

Kupa tedavisinin etkilerinden maksimum seviyede fayda sağlamak için hastalık olmadan önce uygulamanın bir yaşam biçimi halini alması gerekir. Vücut anatomisi ve akupunktur noktalarını iyi bilen kişiler etkili bir tedavi için en doğru seçim olarak gösterilebilir. Kan sulandırıcı ilaçları kullanmak yerine biriken toru ve pıhtıyı kupa tedavisiyle dışarı atmak ilaçların diğer organlar üzerinde oluşturacağı tahribatın önlenmesini sağlar.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts