Depresyon Tedavisinde Hacamat

Depresyon Tedavisinde Hacamat, DepresyonBir masaj terapisi olarak tanımlanabilen hacamat deprasyon tedavisi, uykusuzluk, depresyon, panik atak, çökkünlük gibi psikolojik rahatsızlıklar için oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Günümüzde özellikle orta yaş ve üzeri bireylerde ciddi psikolojik sorunlar olarak depresyon karşımıza çıkıyor. Hayattan zevk almama, isteksizlik durumu olmakta ve en zor tedavi edilen ruhsal hastalıklar arasında yer almaktadır. Depresif hastalar kendi başına hareket edemez. Ayna bakmak istemez. Hatta kendini değersiz hisseder. Oldukça eski bir tarihe sahip olan hacamat tedavisi ile pek çok hastalığın temelinde sorunlar çözülür. Bu şekilde tedavi sağlanır.

Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Duygularımızı ve hissettiklerimizi ifade etmek için depresyon kelimesini sıklıkla kullanılır. Bu kelimenin kökü Latincedir. Ve bastırmak, bitkin- kederli ve gamlı olmak anlamlarına gelir. Psikiyatri dalında ise soğuk algınlığı olarak tanımlanır. Bu vakalar tanı konulmadığı için tedavi edilemiyor. Bu da şiddetinin artması ile birlikte intihar vakalarını artırıyor. Artan depresif vakalar konsantrasyon bozukluğu ile ölümcül kazalar oluşmasına, verimlilik azalmasına, okullarda performans kaybına hatta ailelerde parçalanmalara neden olabiliyor.

Depresyon Neden Oluşur?

Yetişkin nüfusun en az yüzde 3- 5’ini etkileyen depresyon hastalığı, en yaygın psikiyatrik hastalardan biridir. Genel tıp uygulamalarında sıklıkla abartıya kaçan tanılar konulabilir. Keder, hüzün gibi duygu durumları esasında günlük hayatın bir parçasıdır. Ancak yaşanan bu olumsuzluklar depresyona neden olur. Kadınlarda erkeklere oranla 3 kat daha fazla gözlenen ve hayat boyu görülme riski olan bu hastalık yaşanan olumsuzluklar sonrasında ortaya çıkar. Sevdiğiniz birinin ölümü, ideallerde yaşanan bir başarısızlık, aile içinde yaşanan problemler bu durumu ortaya çıkarabilir.

Hacamatla Depresyon Tedavisi

Yetersiz nörontransmitter sentezi beyindeki mutluluk hormonunun salgılanmasını engeller. Baş ve boyun bölgesindeki hacamat noktaları üzerinden manevi tedavi. Hacamat yapılır. Bu tedavi sonrasında hipotalamuz, hipofiz hormon bezleri incelmiş ve yeni kanla kanlanır. Bu da vücudun diğer hormon bezlerine bu kanın pompalanmasını sağlar. Depresyon rahatsızlıkları hacamat tedavisi ile başarılı bir şekilde halledilebiliyor. Tedavi aşamasında hasta bütüncül bir bakış açısı ile tedavi programına alınır. Tamamlayıcı ve geleneksek tedavi yöntemlerinin seçimi kişiye göre farklılık gösterebilir. Tedavi öncesinde kişinin iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve en uygun tedavi yönteminin belirlenerek uygun dozlarda seçimler yapılarak tedavi sürecine başlanır. Kafa ve boyun bölgesindeki kirli kanla tıkanan damarlar hacamat ile açılır. Bu da vücut sistematiğinin daha sağlıklı bir şekilde çalışması ile hastanın yaşam standartlarını yükseltecek sonuçlar ortaya çıkarır.

Hacamatın Depresif Hastalara Faydası

Hayatınızı düzene koymak ve iyileşmek için mutlaka tedavi olmanız gereklidir. Ağrısız ve sızısız olarak gerçekleşen bu tedavi ile vücudunuzdan depresyonun izleri bir ya da iki hafta içerisinde silinebilir. Hayatınızın tamamını olumsuz etkileyen hatta intihara kadar götüren bu hastalığı önemsemek gereklidir. Tedavisinin de geç kalınmadan yapılması bireyin yaşam kalitesinin düşmesini engelleyecektir. Hacamat sadece fiziki hastalıkları kapsamaz. 5000 yıllık bir geçmişi bulunan bu doğal tedavi yöntemi ile vücuttaki kirli kan dışarı atılır. Bu yenilenme bireyin fiziki ve ruhsal tüm hastalıklarına iyi gelir. Hatta bu tedavi sonrasında olaylara bakış açınız bile değişebilir. Ruhsal ve fiziksel bir yenilenme için hacamat çok önemli faydalar sunmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts