Doğal Tedavide Hacamat Farkı

Doğal Tedavide Hacamat FarkıGeleneksel özelliklere sahip ve tamamlayıcı tıp kategorisinde tercih edilen tedavi seçeneklerimiz, kadın hastalıklarının tedavisinde etkili sonuçlar meydana getirmiştir. Genellikle adet bozukluğu, hormanal dengesizlik sonucunda organların işlevinde bozukluklar ve çeşitli nedenlerle meydana gelen hormonal dengesizlikler, hacamat hastalığı ile tedavi edilebilmektedir. Kronik veya tedavisi halen bulunamamış bir çok hastalıkta, bu kan aldırma işlemleri, kısa zamanda tedavinin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Hacamat Tedavi Yöntemi

Bu tedavi şeklinde hekimlerimiz, gerekli doz ve tedavi şekillerini hastalığın durumuna göre değerlendirmektedir. Tedavide doz ve sıra, hastanın yapısal özelliklerine göre farklılık arz etmektedir. Kadın hastalıkları üreme ve idrar yollarında yoğunlaşmaktadır. Bu tedavide, yan etki söz konusu değildir. Bunun yanı sıra anestezi ve benzeri işlemlere gerek duyulmamaktadır. Binlerce yıllık geçmişi olan ve hala dünyada değişik isimlerle sağlık sektöründe çözüm meydana getirmektedir. Bayanlara özel hastalıkların tedavisinde, başarılı sonuçlar veren bu yöntem, ağrı kesici özelliklere sahiptir. Ağrıya neden olan iltihaplı kan, bu yöntemle kısa sürede vücuttan dışarı çıkmaktadır. Kan dolaşımını hızlandıran ve organların ihtiyacı olan temiz kanı meydana getiren bu yöntem, başarılı sonuçlar vermektedir.

Kan aldırma olarak isimlendirilen hacamat tedavisinde, kadın hastalıklarının tedavisi, belli noktalardan kan alma işlemi ile gerçekleşmektedir. İltihaplanma ve kan dolaşımı bozukluğu gibi durumlarda tedavi kategorisinde hacamatın etkisi oldukça fazladır. Tıbben faydası kanıtlanmış olan doğal tedavi yöntemi, nöroloji kategorisinde tedavi seçenekleri arasında gösterilmektedir. Bir çok nörolog kan alma tedavisini tercih ederek, bir çok nörolojik hastalığı tedavi edebilmektedir. Kadın hastalıklarının bayanlar üzerindeki psikolojik etkileri de ortadan kalkmaktadır. Sinirsel problemler ve adet kanamalarından dolayı meydana gelen ağrılar, tedavi işlemi kısa sürede gerçekleşmektedir.

Binlerce Yıllık Tedavi Yöntemi

Mısır kültüründe yeri olan ve özellikle Hz. Muhammed (sav) zamanından itibaren tüm dünyaya yayılan naturel tedavi şeklidir. ‘Temiz kan sağlıktır’ sözü, hacamatla daha iyi anlaşılmaktadır. Kanı temizleyen, vücudun direncini artıran, bayanlarda adet kanamalarını düzenleyen etkili bir tedavidir. Gebelik problemleri ve benzeri problemler, bayanlarda görülen problemlerdendir. Buna bağlı bir çok sağlık problemi, yan etkisi olmayan ve anestezi istemeyen hacamat yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Hijyenik kliniklerde gerçekleştirilen kan alma tedavi şekli, uzman hekimler tarafından takip edilmektedir. Hekim tavsiyesine göre hareket edildiğinde, tedavi başarıya ulaşabilmektedir.

Hacamata gelmeden önce, aç gelinmesi ve yorgun gelinmemesi gerekir. Kan inceltici haplar, kalp ilaçları ve yiyecekler, hacamattan önce alınmamalıdır. Vakum etkisi ile kandan daha ağır olan hastalıklı kan, derinin altında toplanır. Kanın içindeki iltihap da bu vakumla derini altında toplanır. Deride açılan kesiklerden bu hastalıklı kan çıkar. Hastalık esnasında, vücutta gizlenen bir çok mikrop, kan alma işlemi ile vücuttan çıkar. Kronik yorgunluk ve grip gibi hastalıkların yanı sıra, kadın hastalıkları da bu kategoride tedavi edilmektedir.

Bu yöntem 7 yaşından itibaren uygulanabilir. Çocuklar için tehlike arz etmemektedir. Yaşlılarda ise hastanın durumun göz önüne alınmaktadır. Hepatitli hastalar ve diğer ciddi bulaşıcı hastalığı olanlarda, bu yöntem daha dikkatli uygulanmaktadır. Hijyenik önlemler, bulaşıcı hastalığı olanlarda önemlidir. Sterilize edilmiş ve temizlenmiş malzemeler ve tedavi sonunda kupaların poşetlere bağlanması konusu, hastalığın yayılmaması için alınması gereken önlemlerdir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts