Doğal Tedavide Sülük Farkı

Doğal Tedavide Sülük FarkıDoğal tedavi yöntemleri, hayatımızı kolaylaştıran ve kısa zamanda iyileşmemizi sağlayan yöntemlerdir. Bu yöntemlerin en önemli özelliği, yan etkisinin olmamasıdır. Ümraniye hacamat kategorisinde gerçekleştirilen sülük tedavi yöntemleri de oldukça doğaldır. İnsan vücudunu mikroplardan arındırmak için yaratılan sülükler, bir doktor gibi muayene eden ve daha sonra en uygun noktadan kan alan muhteşem yaratıklardır.

Sülük Faydalıdır

Bu tedavi yöntemi konusunda birçok yanılgı mevcuttur. Morarma, kızarma, şişme ve kaşınma gibi nedenlerden dolayı, sülük tedavisinin fayda etmediğini iddia eden bazı kişiler, acilen doktora gitmektedir. Doktorlar da ‘ geç kalsaydınız kangren olurdu’ diyerek hastayı biraz daha telaşlandırmaktadır. Ticari kaygılarla sarf edilen bu sözlerin aslı yoktur. Bu gün dünya tıp literatüründe hacamat ve sülük, en doğal ve zararsız tedavi şekli olarak kabul edilmiştir. Kanın durmaması, şişlik, morluk ve kaşınma, tedavinin bir parçasıdır.

Şişlik ve Morluklar Ne Anlama Gelir?

Sülükler, ağrı olan bölümde, radar görevi gören ve mikroplu damarı kolaylıkla bulan sisteme sahiptir. Emme işleminden önce salgıladığı enzim, anestezidir. Dr. sülük önce hastanın acı çekmemesi için özel bir enzim salgılar. Anesteziden sonra en uygun noktadan kan emmeye başlar. Hastalıklı olan veya tıkalı olan noktayı bulan bu küçük doktorlar, kirli kanı şişene kadar emer. Daha sonra belli bir noktada yere düşer. Eğer vücuttu fazla kirli kan ve hastalıklı metabolizma varsa, morarma meydana gelir.

Morluk, kirli kanın bitmediğini gösterir. Bu nedenle ikinci ve üçüncü seans tavsiye edilir. İlk seansta rahatlayan hasta, tam olarak iyileşmezse, ikinci ve üçüncü seans başarılı sonuçlar verecektir.

Genel cerrahi profesörlerinin bile alamadığı kılcal damar iltihaplarını, sülükler damara hiç bir zarar vermeden alabilmektedir. Birçok ameliyat işlemlerinde, özellikle hassas noktalarda, iltihap alma işlemlerinde, sülükler görev almaktadır. Hassas bölgelerde, ince kılcal damarların temizlenmesinde, sülüğün marifeti çoktur. Gözle görülmeyen çok küçük damarları, zarar vermeden temizler.

Sülük tedavisinde, meydana gelen morluk, kızarıklık, şişlik, kaşıntı ve durmayan kanamalar, tedavini bir parçasıdır. Bu nedenle, bu konuda uzman olan ve doğal tedaviler konusunda çözüm üreten uzman kişilere başvurmak gerekir. Sülük tedavisinde, insanlar yardımcıdır. Ancak sülük konusunda uzman olan Ümraniye kliniği kategorisinde, uzman kişilere ihtiyaç vardır.

Bütün işi sülükler yapar.

Kan alınacak noktanın tespiti, anestezi ve kanın alınması, tamamen sülüğün iradesi ile gerçekleşmektedir. Bu iş için yaratılan bu mucizevi su böcekleri, görünüş itibariyle bir şeye benzemez. Ancak, yaptığı iş, cerrahi profesörünün yaptığı işle aynıdır. Hastalığa neden olan kirli kanı ve mikropları emerek beslenirler. Küçükler kılcal damar konusunda daha profesyoneldir. Doğal ve etkili tedavi yöntemleri konusunda profesyonel olan bu böcekler, oldukça sağlıklıdır. Her hangi bir bulaşıcı hastalığa neden olmaz. Kullanılan sülükler konusunda uzman kişilerin görüşlerini almayı unutmayın. Kullanılmayan sülükler, bu tedavide tercih edilmektedir.

Tedavi kategorisinde, hacamat ve sülük, görünüşte aynı görevi yapıyor görünse de bazı farklı yönleri vardır. Hacamatta yer tespitini insanlar, sülük tedavisinde ise yer tespitini sülük yapmaktadır. Sülük tedavisinde kılcal damar kategorisi daha etkili sonuç vermektedir. Sonuç olarak her iki tedavi yöntemi de kanı temizleyen etkili tedavi yöntemlerindendir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts