Eklemlerde Kireçlenme Nedir?

Eklemlerde Kireçlenme Tedavisi

Eklemlerde Kireçlenme ve Tedavisi NedirEklemler üzerinde görülen kireçlenme, var olduğu bölgede ağrılara ve eklemlerde hareket kısıtlamalarına neden olmaktadır. Romatizma şeklinde de görülen bu rahatsızlık, özellikle eklem bölgelerinde oluşturduğu fazla ağrı ve hareketsizlik özelliği ile tanınmaktadır. Bu rahatsızlıkların giderilebilmesi için genel olarak ilaç ya da iğne tedavisine başlanmaktadır. Fakat uzmanlar tarafından doğru şekilde uygulandığında tıbbi hacamat yöntemi de rahatsızlığın giderilmesinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Özellikle, rahatsızlığın oluştuğu bölge ve tedavi edilebileceği bölge üzerinde uygulanan bu yöntem sorunsuz şekilde tedaviye cevap verebilmektedir.

Hacamat Uygulamasının Yapılacağı Bölgeler

Hacamat uygulaması, eklem ağrıları çeken kişilerde oldukça sık başvurulan ve büyük fayda sağlanılan bir uygulamadır. Özellikle, uzman hekimler tarafından uygulanacak olan bu tedavi yöntemi rahatsızlığın giderilmesinde büyük bir başarı sağlamaktadır. Alanında uzman hekime tedavi için başvurmak oldukça önemlidir. Çünkü hacamat uygulamasının eklem ve kas ağrılarına iyi gelmesi için uygulamanın yapılacağı bölgeleri doğru şekilde bilmek gerekir.

Uygulama, etkisini gösterebilmesi için karaciğerin arka kısımlarına, baldır bölgesine ve diz bölgesine uygulanmalıdır. Rahatsızlığın giderilmesi ve uygulamanın etkisini gösterebilmesi için en uygun noktalar bu alanlardır. Farklı bölgeler üzerinde yapılacak olan hacamat uygulamasının eklem ve kas ağrıları üzerinde pek bir etkisi söz konusu olmayacaktır. Doğru ve uzman kişilerce yapılan uygulama sonrasında hem rahatsızlık çözüme ulaştırılabilir hem de rahatsızlığın tekrarlama olasılığı ortadan kaldırılabilir.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Hacamat uygulaması, eklem ve kas ağrıları için belirlenen ana noktalar üzerinde yapılmaktadır. Kişinin rahatsızlığına göre ve rahatsızlığın verdiği acılara göre 3 ya da 5 seans arasında bir uygulama yapılabilir. Bu seanslar tamamen kişinin rahatsızlığı ile ilgili bir durumdur. Uygulama esnasında vücuttan atılan toksinler, eklemler arasında temiz kanın daha fazla ve rahat şekilde dolaşımını sağlayacaktır. Vücutta ve kaslar arasında temiz kan daha fazla dolaşım sağladığı için ağrı ve hareketsizlik durumu da ortadan kalkacaktır.

Eklem ağrıları için uygulanan noktalar belirlendikten sonra vakumlama şeklinde vücuttan kirli kan alınır. Bu şekilde temizlenen toksinler, doğrudan eklem ve kas yapısı üzerinde etkisini göstermektedir. Küçük kesiler yardımı ile yapılan uygulama özel ve tıbbi vakumlama teknikleri ile sonuca ulaştırılmaktadır. Kesiler içerisinden alınan kirli kan, doğrudan eklemler üzerinde rahatlamayı ve kas dokuları üzerinde baskıların azalmasını sağlayacaktır.

Uygulamanın Eklemler Üzerindeki Etkisi

Hacamat uygulamasının eklem ve kas dokuları üzerindeki en büyük etkisi ağrı kesici özelliğidir. Ağrı kesici özelliğinin oluşabilmesi için birikmiş ve kirli kan tortusu halini almış toksinlerin doğru şekilde vücuttan atılması gerekir. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için de vakumlama şeklinde yapılacak olan uygulamanın doğru noktalarını bilmek gerekir.

Yöntem ve uygulama doğru şekilde yapıldığı sürece zamanla ve uygulama seansları ile birlikte kişilerin hareket eylemleri daha rahat şekilde yapılacaktır. Özellikle eklem ağrıları nedeniyle hareket kısıtlaması yaşayan kişiler, ağrıların giderilmesi ile birlikte hem daha rahat hareket edecek hem de hareket anında sancı durumlarını yaşamayacaktır. Ayrıca, uygulamadan sonra temiz kanın eklemler ve diğer dokular üzerinde daha fazla dolaşım sağlaması ile birlikte ağrıların neden olabileceği kalp ve damar rahatsızlıkları da ortadan kaldırılmış olur. Dokular üzerindeki baskı da azalarak, eklem ve bölgesel vücut sağlığı yerine getirilebilir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

1 Comment
    • hefiye dikilitaş
    • 31 Mart 2018
    Cevapla

    selamün aleyküm ben hayru şifayla tanışmadan biri hacamat dediğinde oda neymiş öyle tedavimi olur derdim ön yargıyla yaklaşırdım ama hayru şifayla tanışınca ne kadar olağan üstü bir iş yaptıklarını gördüm bir çok kişiye şifa vesilesi olduklarını ve müthiş çabaları insanlık adına uğraşlarını gördüm hacamat ve sülük gibi bir çok alternatif tıp uygulaması olan ve harika sonuçlar gösteren bu tedavileri hayru şifa sayesinde öğrenmiş olduk tüm hocalarımızdan allah razı olsun başarıların devamını diliyorum hepsini taktir ve tebrik ediyorum.

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts