Gözünüz İçin Hacamat Tedavisi

Gözünüz için Hacamat TedavisiGöz, insana verilen en büyük nimettir. İnsan gözün hakkını kolay kolay ödeyemez. Gözün değerini kör insanlara sorarsanız daha iyi anlarsınız. Bu kıymetli ve çok değerli organlarımız, bazen görme kabiliyetini kaybedebilir. Bu gibi durumlarda, hacamatın faydası büyüktür. Miyop ve hipermetrop kategorisindeki göz hastalıklarına iyi gelmektedir. Göz katarakt başlangıcını engelleyen bu tedavi, kataraktın oluşmasından sonra uygulanmamalıdır. Peygamberimiz (sav)’in sünneti olan hacamat, günümüzde birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen en önemli seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Tedavi İlk Anda Kendini Göstermektedir

Gözlük numarasının düşürülmesinde etkili olan bu tedavi yöntemi, ağrıları anında kesmektedir. Kulak arkasından, secde yerinden ve şakakların üst kısmından yapılan kan alma işlemi sonucunda, gözün renk alıcıları canlanmaktadır. Tedavinin hemen ardından hasta ‘ her şeyin rengi canlandı’ demektedir. Bunun nedeni, gözdeki kirli kanın çıkması, yerine temiz kanın gelmesidir. Kitap okuma zorluğu çekenler için gerçekleştirilen kan alma işleminin ardından, hasta daha fazla kitap okumaya başladığını belirtmektedir. Göz ağrıları, yanmaları ve ışığa bakamama gibi durumlar, hacamat sonrası tamamen ortadan kalkmaktadır.

Doğal Özelliği İle Çok Sağlıklı Bir Yöntem

Yan etkisi olmayan, aynı zamanda başka bir organa zarar vermeyen bu yöntem, oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir. Tedavi çok uzun sürmemektedir. Kandaki hastalığa neden olan mikropların, vakum etkisi ile derinin toplanması ve derinin altındaki kanın neşterle çıkarılması sonucunda, hastalıklı bölgede bulunan kan temizlenmektedir. Hacamat tedavisinin başarılı geçmesi, siyah kanın ve pıhtılaşmış kanın çıkmasıyla gerçekleşmektedir. Bu gün bütün dünya, bu tedaviyi konuşmaktadır.

Rusya, Amerika, Avrupa ve birçok doğu ülkesi, tarihinde birçok salgında bu tedaviyi tercih etmiştir. Osmanlının yüzyıllar boyu dünya hakimiyeti nedeniyle, dünyanın dört bir tarafına yayılan bu tedavi yöntemi, ilaç şirketlerinin gayretleriyle, ya yasaklandı, ya unutturuldu. Yeni yeni etkisi fark edilen bu yöntem, tıp literatürüne de girmiştir. 2014 yılı itibariyle, geleneksel tedavi yöntemleri kategorisinde resmiyet kazanmıştır. Birçok nöroloji doktoru bu yöntemi uygulamaktadır.

Tedavi Öncesi Tedbirler

Bu tedaviye gelmeden önce, süt ve süt ürünlerini iki gün boyunca tüketmemek gerekir. Kanı incelten her türlü ilaç, yine iki gün boyunca kullanılmamalıdır. Göz hastalıkları konusunda profesyonel çözüm yöntemi olarak tanımlanan kan alma yöntemi, sağlıklı insanlara da uygulanabilir. Sağlıklı insanların vücut direncini azaltan bu yöntem, vücudun güçlenmesinde oldukça etkilidir. Göz hastalıkları tedavisindeki etkili özellikleriyle, diğer birçok yönteme göre, doğal, zararsız, etkili ve güvenilir bir yöntemdir.

Göze yapılan bu tedavi sonucunda birçok hasta, göz ağrılarının azaldığından ve gözüne ışık geldiğinden bahsetmektedir. Işığı yansıtan gözün özel bölümlerinde bulunan kirli kanın çıkması ile birlikte, beyne daha iyi ileti göndermeye başlamaktadır. Bunun sonucunda, tıpkı tv ekranı gibi görüntü netleşmektedir ve ışık ayarı artmaktadır. Bütün göz hastalıkları için bu yöntem tercih edilebilir. Ancak, uzman haccamların tercih edilmesi gerekir.

Göz rahatsızlığının özelliğine göre en uygun yöntem uygulanmalıdır. İki kulak arkasından yapılan kan alma işlemi, gözün yanı sıra, aynı anda baş ağrısı ve başla ilgili hastalıklara da iyi gelmektedir. Mükemmel ağrı kesici özellikleriyle tercih edilen bu yöntem şeker, kolesterol ve kan şekeri seviyesini dengelemektedir. Temiz kan, sağlıklı yaşamın ilk adımıdır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts