Hacamat Faydalıdır

Hacamat Faydalıdır Hacamatın FaydalarıKan aldırma tedavi şeklinin hiç bir zararı yoktur. Ancak bu işin ehli olmayan kişilere hacamat yaptırmak, beraberinde birçok problemi getirmektedir. Hacamat Peygamberimiz (sav)’in sünnetidir. Binlerce yıllık tedavi şekli olan hacamat, tedavide başarılı sonuçlar verdiği için, büyük ilgi görmüştür. Günümüzde bu unutulan sünnet tekrar eskisi gibi tercih edilmeye başlanmıştır.

Peygamberimiz (sav), miraçta karşılaştığı bütün melekler, ‘ hacamat olmayı sürdür, ümmetine de emret’ demiştir (Müslim). Buhari tıp bölümünde de Teybe adında bir köleye hacamat yaptırdığı rivayet edilmiştir. Bu haccama parasını ödemiştir ve ‘ Kan aldırmanın en iyisi hacamattır’ buyurmuştur ( Buhari). Peygamberimiz ve tek örneğimiz Hz. Muhammed (sav), ibn Mace’nin rivayet ettiği başka bir hadis-i şerifte, aç karna hacamatın yapılmasını emretmiştir. Aklı ve hafızayı geliştirdiği ve bu işlemi yaptırırken Allah’ın zikredilmesini emretmiştir. Ayrıca hacamatın perşembe günü yapılmasını emretmiştir. Pazartesi, salı ve perşembe günlerinin eftal olduğu, bir hadiste rivayet edilmektedir. Hacamatın her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Hacamatın Zararı Var mıdır?

Kan aldırma tedavisi olan bu yöntemin zararı yoktur. Hijyenik ortamda işin ehli tarafından yapılması gerekir. Hicri takvime göre 17, 19 ve 21. günlerde yaptırılması, hacamatın tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Birçok hadiste bu günlerden bahsedilmektedir. Bu tarihlerde kan dolaşımı hızlanmaktadır. Bu nedenle manevi anlamda hacamat yaptırmak isteyen, bu tarihlerde hacamat yaptırması gerekir. İlkbaharda ve sonbaharda hacamat etkili sonuçlar verebilmektedir. Hacamatın yapılması için hasta olmak zorunda değilsiniz. Hicri 17, 19 ve 21. günlerde kan aldırma işlemini yaptırabilirsiniz. Hacamat yaptıracak kişi uzman haccamın tavsiyelerine göre hareket etmelidir. Başarılı bir sonuç elde etmek için hacamatın usulüne göre yapılması gerekir. Hacamatın zararları kategorisinde, hijyenik olmak ve bu işin ehli olmak önemlidir. Hijyen olmayan ortamlarda yapılan hacamat işlemleri, mikrop kapma problemlerini beraberinde getirmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Tıkanıklığa neden olan iltihap ve pis kanın atılması, bu yöntemle problemsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hacamatın faydaları saymakla bitmez. Baş dönmesi, uyku sorunu, migren ve benzeri hastalıklarda etkili sonuçlar vermektedir. Bayanlarda adet düzensizliğini ortadan kaldırmaktadır. Basur, varis ve böbrek rahatsızlığında en iyi yöntemdir. Bay ve bayanların yanı sıra çocuklarda da tedavi özelliğine sahiptir.

Huzursuzluk, sinirlilik ve kaygı bozukluğu gibi çocuklarda bulunan rahatsızlıklarda etkili sonuçlar vermiştir. Karaciğer, dalak, yüksek tansiyon, iç kanama, cilt problemleri, hayız problemleri, hormon bozukluğu, safra kesesi, pankreas, prostat, kansızlık, bel tutulması, boyun tutulması, kabızlık, idrar yolu enfeksiyonları, göz hastalıkları, saç dökülmesi, zehirlenme (kafadan yapılıyor), nefes darlığı, bronşit, astım ve benzeri yüzlerce hastalığın tedavisinde tercih edilmektedir.

Ümraniye hacamat kategorisinde çözüm üreten haccamlarımız, profesyonel yöntemler uygulamaktadır. İşin ehli haccamlarla kısa zamanda tedavi olmanızı sağlamaktadır. Kireçlenme, diz kapağı sorunları ve romatizma gibi hastalıkların tedavisinde tercih edilmektedir. Her hastalık için hacamat bölgesi bulunmaktadır. Baş ağrısı, migren, kulak ağrıları, nörolojik problemler, baş kısmından yapılacak tedavi ile ortadan kaldırılmaktadır. Eklemler, baldır ve kaval kemiğinin arka kısımları, diz ile ilgili kısımlardır. Göğüs kısımları ve iki kürek arası, göğüs hastalıkları ve soğuk algınlığı ile ilgili problemlerdir. Birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen hacamat, yeniden keşfedilmiştir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts