Hacamat İle Karpal Tünel Sendromu Tedavisi

Hacamat ile Karpal Tünel Sendromu TedavisiKarpal tünel sendromu, birçok kişinin yakındığı bir rahatsızlıktır. Ellerde ve özellikle parmaklarda hissedilen uyuşma ile kendisini gösteren bu hastalık, tedavi edilmediği takdirde ellerin günlük yaşamda rahatça kullanılmasını engellemektedir. Zaman zaman tutulan nesnelerin istemsizce düşürülmesi, elleri kullanmada güçlük gibi sorunlara neden olan karpal tünel sendromu, hacamat uygulamasıyla iyileşen hastalıklar arasındadır.

Karpal Tünel Sendromu Nedir?

Ellerin sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayan birçok kas ve sinir bulunmaktadır. Bu sinirlerden biri olan median siniri, parmakların çalışmasında görev yapan bir sinirdir. Bu sinir, parmakların hissetmesini ve kolaylıkla hareket ettirilmesini sağlamaktadır. Median siniri, karpal tünel adı verilen kemiklerin arasında yer alır. Bu kemiklerin arasının çeşitli nedenlere bağlı olarak daralması, sinirin sıkışmasına neden olur. Sinir sıkıştığı zaman ellerde uyuşma hissine neden olmaktadır

Bu rahatsızlığı en önemli sebebi, ellerin sürekli olarak kullanılmasıdır. Özellikle kol ve el gücüyle çalışan kimselerde bu hastalık görülmektedir. Bunun dışında sürekli bilgisayar klavyesi kullanmak, bir müzik aleti çalmak, devamlı olarak ev işleriyle uğraşmak gibi sebepler, hastalığın ortaya çıkma nedenleridir. Tüm bunların dışında kas ve kemik hastalıkları, tiroit hormonuna bağlı sorunlar, eklem iltihabı, karpal tünel sendromunun nedenleridir. Hastalığın tedavisinde ilaç kullanımı ve cerrahi müdahale haricinde doğal tedavi yöntemi olan hacamat da etkili olmaktadır.

Karpal Tünel Sendromunda Hacamatın Etkileri

Karpal tünel sendromunda sıkışan median sinirinin üzerindeki baskıyı azaltmak için uygulanan hacamat yöntemi, bu rahatsızlığı yaşayan birçok hastanın şikayetlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Hacamatın hedefi, vücutta toksinlerle kirlenen kanın dışarı alınması ve bu sayede metabolizmanın daha fazla temiz kan üretmesine yardımcı olmaktır. Vücutta biriken kirli kan, birçok organın rahatsızlanmasına neden olur. Bu rahatsızlık, bazen sinirlerde de ortaya çıkar. Sinirler, vücuttaki toksinlerin etkisiyle zayıf düşebilir. Sinirlerin zayıflaması, yapılan ağır veya uygunsuz hareketlerde sinirin sıkışmasına yol açabilir. Vücutta kirli kanın alınmasıyla birlikte, el bileğinde sıkışan sinirlerin rahatlaması bu sebepledir.

Hacamat, insanlık tarihinde bilinen en eski tedavi metotları arasındadır. Bu yöntem günümüze kadar gelmeyi başarmış ve bugün bilimsel çevreler tarafından da kabul görmeye başlamıştır. Yalnızca ülkemizde değil, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve dünyanın birçok bölgesinde uygulanan hacamat seanslarıyla, çeşitli hastalıkların tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu tedavinin temelinde vücudun temizlenmesi ve yenilenmesi bulunmaktadır. Birçok hastalığın kökeninde vücutta biriken insan sağlığına zararlı maddelerin oluşturduğu tahribat bulunmaktadır. Bu nedenle hacamat, karpal tünel sendromu ve diğer birçok hastalık üzerinde olumlu etkiler sunmaktadır.

Karpal Tünel Sendromunda Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat uygulamaları iki kısımda gerçekleştirilir. Bu kısımlardan ilki, vücudun belli noktalarına kirli kanın toplanmasını sağlamaktır. Bunun için hacamat işlemine özel olarak üretilen vakumlu kupalar kullanılır. Söz konusu olan bu rahatsızlık ellerle alakalı olduğundan, karpal tünel sendromui hacamat uygulamasında kollar ve el bölgesi hedef alınır. Daha çok kolların yukarı bölümlerinde toplanması sağlanan kirli kan, daha sonra ufak kesiklerin açılmasıyla dışarı alınır.

Bu konu hakkında en çok sorulardan biri, vücuttan gereğinden fazla kan alınıp alınmayacağı ve işlem sırasında ağrı hissi olup olmadığıdır. Hacamat, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bir tedavidir. Uygulama esnasında sürekli hastanın yanında olan uzmanlar, gereğinden fazla bir kan akışının engellenmesini sağlar. Ayrıca işlem sırasında vücuttaki kirli, yani zararlı olan kan alındığı için herhangi bir problem oluşmamaktadır. Uygulamada açılan kesikler çok küçük olduğundan, hasta herhangi bir acı duymaz. Bu uygulama sayesinde karpal tünel sendromuyla hissedilen rahatsızlıkların kısa sürede giderildiği gözlemlenecektir. Rahatsızlığın durumuna göre bir veya birkaç seans uygulama yeterli olmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts