Hacamat Öncesi Ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Hacamat Öncesi Ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Hacamat Öncesi Ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?İnsanlık tarihinin en eski çağlarından bu yana bilinen etkili ve güçlü bir tedavi şekli olan hacamat, bugün modern tıp yöntemleriyle dahi çare olunamayan birçok hastalığa şifa kaynağı olmayı başarıyor. Çünkü hastalıkların hemen hepsinin temelinde, insan vücudunu olumsuz etkileyen toksin maddeler bulunmaktadır. Hacamat ile vücuttan bu toksinler atıldığı için birçok hastalığa kolayca şifa bulunabilmektedir. Ancak hacamat uygulaması yaptırmadan önce ve sonra bilinmesi gereken bazı detaylar var. Hacamat tedavisinden önce ve sonra izlenmesi gereken bazı kurallar, tedavinin daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır.

Hacamat Tedavisinden Önce Neler Yapılmalıdır?

Hacamat yaptıracak olan kimseler kan sulandırıcı türündeki ilaçları kullanıyorlarsa, hacamat sırasında vücuttan gereksiz miktarda kan akıtılmaması için bu ilaçları kullanmayı 2 gün evvelinden kesmek zorundadır. Ayrıca böyle bir durumu olan kimselerin mutlaka kullandıkları ilaçlar hakkında hacamat uzmanına bilgi vermeleri gerekir. Böylelikle uzman tarafından daha doğru yönlendirilmeleri söz konusu olacaktır. Ayrıca hacamat öncesi yapılması gerekenler arasında kan sulandırıcı özelliğe sahip olan kiraz gibi meyvelerin de yenilmemesi bulunmaktadır. Uygulamadan birkaç gün öncesi itibari ile bu tür yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Hacamat yaptırmadan önce hayvansal gıdaları bir günlüğüne bırakmak da faydalı olacaktır. Çünkü hayvansal gıdalar kanın koyulaşmasına neden olur. Eğer bu gıdaların alımı bırakılırsa, uygulama sırasında kan akışı daha kolay sağlanacaktır. Uygulamanın öncesindeki gün itibari ile herhangi bir et ve et ürünü aynı zamanda süt ürünlerinin kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Hacamat tedavisinden önce uzmanların bir önerisi daha bulunmaktadır. Uygulama yaptıracak olan kimselerin cimadan yani cinsel ilişkiden bir günlüğüne uzak kalması önerilir. Çünkü cima sonrası vücutta kan dolaşımı yavaşlar. Bu durum da hacamatın etkisini azaltacaktır. Ayrıca hacamat uygulamasına gidilirken herhangi bir şey yenilmemesi de gereklidir. Aç karnına yapılan hacamatın faydaları oldukça fazladır. Uygulamadan önce en az iki saat boyunca bir şey yenilmemiş olması gerekecektir.

Hacamat Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Hacamat uygulaması yaptırıldıktan sonra vücut toksinlerden arınmış olacağı için bir rahatlama ve ferahlık hissi yaşanacaktır. Bu uygulamadan hemen sonra dinlenmeye çalışmak, vücudu yoracak olan aktivitelerden kaçınmak doğru olmaktadır. Ayrıca hacamat sonrası yapılması gerekenler arasında en az 12 saat süre ile duş almamak bulunmaktadır. Uygulamanın üzerine bir gün süre geçtikten sonra duş alınabilir. Hacamatın yapıldığı bölgelerdeki yara izlerinin daha çabuk iyileşmesi için yaraların üzerine sarı kantaron yağı, zeytinyağı gibi iyileştirici etkiye sahip yağlar sürülebilir.

Sirkenin, özellikle elma sirkesinin faydaları herkes tarafından kabul edilmektedir. Hacamat uygulaması yaptırıldıktan sonra içilecek bir miktar elma sirkesi, metabolizmanın hızlanmasına, hacamat ile birlikte gerçekleşen detoksa katkıda bulunacaktır. Özellikle ılık bir bardak suyun içerisine karıştırılarak sabah aç karnına içilecek olan elma sirkesinin hacamatın etkilerini arttırdığı bilinmektedir. Hatta bu ılık elma sirkeli suyun içerisine bir çay kaşığı kadar da bal karıştırmak daha yararlı olmaktadır. Bu uygulama kan damarlarını açmakta ve vücudun temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Hacamat uygulaması sonrasında ilk üç gün süresince, tıpkı uygulamadan önce olduğu gibi hayvansal gıdalardan uzak durulması önemle tavsiye edilmektedir. Bu tür gıdalar kanı ağırlaştırmakla beraber bazı durumlarda hacamat ile birlikte oluşan kesilerin geç iyileşmesine neden olabilmektedir. Buradan hareketle yaklaşık olarak üç gün boyunca et, süt ve süt ürünlerinden uzak durmakta yarar bulunmaktadır. Ayrıca hacamat yaptırıldıktan sonra üç veya dört saat boyunca yemek yenilmemesi ve bu süre tamamlanınca çorba gibi hafif gıdalar alınması önemlidir.

Web sitemizden ve uzmanlarımızdan Ümraniye hacamat hakkındaki sorularınıza daha detaylı cevaplar alabilirsiniz.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts