Hacamat Sünnet Bir Uygulama

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav), bu ümmete peygamber olarak gönderilmiştir. İslam dininde hacamat, peygamberimiz (sav)’in sünneti olarak günümüze kadar gelmiştir. Bu gün migren ve sara gibi çaresiz bulunmayan hastalıklara şifa olmuştur. Cinni yani psikolojik hastalıklara da şifa olduğu kanıtlanmıştır. Peygamberimiz (sav), hicri 17, 19, 21. günler hacamat yapılmasını özellikle tavsiye etmiştir.

Miladi günümüzde kullandığımız takvim, hicri takvim ise cumhuriyet öncesi kullandığımız İslami takvimdir. Peygamberimiz (sav), iki kulak arkasından, ve iki kürek kemiğinin ortasından hacamat yapılmasını emretmiştir. Bu bölgelerden hacamat yaptırmak sünnettir. Yani Hz. Muhammed (sav)’in sünnetine uymaktır. Hastanın aciliyeti yoksa yasaklı günler dışında hicri günleri beklemeksizin uygulama yaptırabilir. Yani, hasta hicri 17, 19 ve 21. günleri beklemez. Bu gün birçok ameliyat ve ilaç tedavisinden çok daha başarılı sonuçlar vermiştir. Kadınlarda aybaşı halinde hacamat yapılmaz.

Hacamat esnasında şifalı ayetleri okumak sünnettir. Şifa Allah’tan istenir. Allah dilerse şifa verir, dilemezse şifa vermez. Ancak, Peygamberimiz (sav), vasıtasıyla şifanın yolunu göstermiştir. Bu gün doktorların şifası yok dediği hastalıkların bile şifası vardır. Peygamberimiz (sav), Allah’ın her hastalık için şifa yarattığını, şifayı aramamız gerektiğini belirtmiştir. Ayrıca, haram yollarla şifa aramayı da yasaklamıştır. Yani İslam dinine göre haram olan şeylerde şifa aramak haramdır.

Hangi Hastalıklara Şifalıdır?

Peygamberimiz (sav), hastalanan bütün Müslümanlara önce hacamat olmayı emretmiştir. Bu hastalık migren, baş ağrısı, sinüzit, göz ağrısı, kulak arkası ağrısı, kulak iltihabı, sara, omuz ağrısı, kulunç, soğuk algınlığından kaynaklanan sırt ağrıları, göğüs ağrısı, öksürük, astım, bronşit, böbrek ağrıları, mide ağrıları, diz ağrıları, romatizma, kireçlenme, varis, damar hastalıkları, kalp hastalıkları ve tansiyon hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Hacamatı vücudun neresinden yaptırırsanız yaptırın, şeker, tansiyon ve kollesterolü dengelenmektedir. Kanda bu rahatsızlıkları tetikleyen bütün zararlı toksinler, hacamat yardımı ile tamamen dışarı çıkmaktadır. Hacamat ile kan temizlenmektedir. Bu nedenle tedavi hızlanmaktadır. Hastalığı tetikleyen pis kan, hacamat yardımı ile tamamen temizlenmektedir. Hacamat olan kişi sigara içmemelidir. Sigara, kanı hızlı bir şekilde kirletmektedir.

Hacamattan Önce Alınması Gereken Tedbirler

Hacamattan önce kan inceltici ilaçlar 1-2 gün kullanılmamalıdır. Et ve süt ürünleri tüketilmemelidir. Kan inceltici içecekler içilmemelidir. Limon ve vişne gibi meyveler kan incelticidir. Bu nedenle bunlar tüketilmemelidir. Kan inceldiği zaman bütün zararlı toksinler vücuda dağılır. Bu nedenle hacamatın etkisini azaltabilir. Ayrıca, 2 gün boyunca cinsel ilişkiden de sakınmak gerekir. Vücudun hacamat tedavisi öncesinde dinç olması gerekir.

Başarılı bir hacamat operasyonu için, öncesinde ve sonrasında yapılması gereken bütün işlemler yapılmalıdır. Tıp dünyasında da tıbbi hacamat seçeneklerinin kanı temizlediği, vücudu resetlediği ve mükemmel bir şekilde ağrı kesici özelliklere sahip olduğu kanıtlanmıştır. Şiddetli baş ağrısı olan kişilerin hacamattan sonra çok rahatladığı görülmüştür. Özellikle yıllarca migren ilacı kullanan kişiler, hacamatla ilaç kullanmayı bırakmıştır. Bel fıtığı için en iyi tedavi şekli yine hacamattır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts