Hacamat Tedavisi Ümraniye İstanbul

Ümraniye Hacamat Tedavisi

Hacamat Tedavisi Ümraniye İstanbulTarama usulü ile gerçekleştirilen ve bütün vücudun mikroptan arınmasını hedef alan Ümraniye hacamat, binlerce yıllık geçmişi olan ve insanlık tarihi boyunca tedavi özelliği ile bilinen bir yöntemdir. Vücudu bir bütün olarak ele alan bu tedavi şeklinde, hastaya 3 veya 7 gün arayla vücudun belli yerlerine hacamat yaparak gerçekleştirilmektedir. Vücut dört ana bölgeye bölündükten sonra, her bölgeye sırayla hacamat yapılmaktadır. Vücut direncini artıran tarama, kan dolaşımını hızlandırır. Kan, şeker ve kolesterol seviyesi dengelenir. Bu tedavi şekli, ağrı kesici gibi geçici bir etki oluşturmaz. Tamamen tedavi edici özelliği ile hastalığın ortadan kalkmasında etkili rol oynar. Vücudu terbiye eden bu tedavi şekli, hastalıklardan korunmanın en doğal yöntemidir.

Sağlıklı İnsanların Vücut Direncini Artırır

Ülkemizde kan ilacı satışının artırılması adına 1953 yılında hacamat yasaklandı. Bu gün durum değişti ve bu tedavinin etkisi anlaşılmıştır. Hastalığa neden olan iltihabın çıkarılması ile birlikte, kan temizlenir ve temiz kan organları besler. Laboratuvar ortamında yapılan testlerde hacamatlı kanda, zararlı yağlar, toksinler ve maddeler bulunmuştur. Hastadan çıkan kan siyahtır ve ciğer gibi katıdır. Bu katılığın nedeni kandaki yağlar ve toksinlerdir. Kandaki yağın çıkması ile birlikte kolesterol düşer. Kalp ve damar tıkanıklığına neden olan kandaki yağ azalır ve kan dolaşımı hızlanır. İlaçlarla iltihabın dağıtılması geçicidir.

İlaç etkisi geçince iltihap tekrar bir araya gelir ve ağrı tekrar başlar. Bu doğal şifa yöntemi ise iltihabı dışarı çıkararak vücudu rahatlatır. Migren, bel fıtığı ve stres gibi birçok hastalığı tedavi eden bu yöntem, zararsız ve doğaldır. 2014 yılından itibaren yöresel tedavi kategorisine dahil edilen bu tedavi yöntemi, birçok ülkede kabul görmüştür. Peygamberimiz ’in (sav) sünneti olan bu tedavi, nörolojik hastalıkların tedavisinde tavsiye edilen bir tedavidir. Hastalığın durumuna göre bir kaç seans gerekebilir. Bazı hastalarda ilk seanstan sonra anında fark ederken. Bazı hastalarda bir kaç seans sonrası tedavi gerçekleşmektedir.

Yan Etkisi Yoktur

İlaç kategorisindeki birçok tedavinin yan etkisi vardır. Genellikle ilaç tedavilerinde böbrek hasar görebilir. Kan alma tedavisinde ise durum çok farklıdır. Hiçbir şekilde yan etkisi olmayan doğal ve sağlıklı bir tedavidir. Bu tedavide alınması gereken tedbirlere en iyi şekilde uyulmalıdır. Tedaviden iki gün önce, süt ve et ürünleri tüketilmemelidir. Kan inceltici ilaç ve yiyecek alınmamalıdır. Cinsel ilişki ve spor faaliyeti gibi yorucu faaliyetlerden uzak durulmalıdır. Hastanın aç olarak gelmesi gerekir. Kan alma işlemlerinde uzman kişiler tercih edilmelidir ve hijyenik ortamlar son derece önemlidir. Hastaya özel malzeme ve kupa kullanılmalıdır. Tıbbi hacamat kategorisinde, bu gün birçok hastanede nöroloji doktorları bu tedaviyi uygulamaktadır.

Resmen sağlık literatürüne girmese, geleneksel tedavi yöntemleri kategorisinde yaygınlaşmıştır. Kan dolaşımının hızlandığı hicri aylara göre 17,19 ve 21. günlerde hacamat yaptırmak çok sağlıklıdır. Hasta olanlar ise her zaman için bu tedaviyi tercih edebilir. Baş kısmında iki kulak arkasına yapmak, baş ağrısı, migren, stres, kulak iltihabı, diş iltihabı ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda tedavi edici özelliklere sahiptir. Başın arka kısmında iki kulağın tam ortası bütün damarların birleştiği bir noktadır. Bu noktadan çıkan kirli kan, vücudun birçok noktasında bulunan rahatsızlığı tedavi edebilmektedir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts