Hacamat Tedavisini Neden Yaptırmalıyız?

Hacamat Nedir?

Hacamat Tedavisini Neden YaptırmalıyızGünümüzde yeniden keşfedilen, 1400 yıl boyunca dünyaya şifa dağıtan hacamat, insan sağlığı için en faydalı tedavi yöntemidir. Doğal, yan etkisiz ve vücudu güçlendirerek tedavi etme özelliğine sahip bu yöntem, psikolojik hastalıklardan romatizmal hastalıklara kadar yüzlerce hastalığın tedavisinde tercih edilmektedir. Peygamberimiz (sav)’in sünneti olan bu tedavi yöntemi, sağlıklı insanlara da uygulanmaktadır. Kan dolaşımının arttığı hicri 17,19 ve 21. günlerde hacamat yaptırmak sünnettir.

Sadece Müslümanlar değil, dünyanın hemen hemen her ülkesinde binlerce yıl bu tedavi kullanılmıştır. Zamanla isim değişikliğine uğrasa da yöntem aynıdır. Dünyaya bu tedavi yönteminin yaygınlaşmasının nedeni, İslam Devletlerinin asırlar boyu dünyaya hakim olmasıdır. Bu nedenle yaygınlaşmıştır. 2014 yılında olimpiyat oyunlarında, bir yüzücünün sırtındaki hacamat izleri, bu tedaviyi dünyaya tanıtmıştır. Bu gün hemen hemen her ülkede bu tedavi büyük ilgi görmüştür.

Doğal Tedavi Yöntemidir

Günümüzde gerek gıdalarda olsun ve gerekse şehir hayatının diğer bölümlerinde olsun, insan sağlığını tehdit eden birçok unsur vardır. Kanserin yaygınlaşmasında etkili olan vücut direncinin zayıflaması, hacamatla tedavi edilebilir. İlaçlarla zayıflayan insan vücudu, çok kolay bir şekilde hastalanmaktadır. Bu nedenle özellikle günümüzde kanı temizleyen ve tedavi edici yöntemlere ihtiyaç vardır. Doğal tedavi özelliğine sahip olan bu yöntemle, sağlıklı insanların vücut direnci artarken, hastaların iyileşme süreci artmaktadır. Yaza girerken ve kışa girerken hacamat yaptırmak, mevsimsel hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.

Vücudu tedavi ederek, kanı temizleyerek direncini artıran bu tedavi yöntemi, şeker, kolesterol ve kan şekerini dengelemektedir. Şekerin, kolesterolün ve kan şekerinin yükselmesine neden olan kandaki yabancı maddeler, hacamatla vücut dışına çıkarılmaktadır. Kanser hastalığında vücudun direncinin artırılarak tedavi edilmesi en iyi yöntemdir. Vücut direncini ilaçlara bırakmak, vücudu her geçen gün zayıflatmaktan başka işe yaramamaktadır. Kandaki yağlar, zararlı toksinler ve hastalık üreten gizli mikroplar, bu yöntemle dışarı çıkar. Böylece kan temizlenir. Temiz kan, organları ve kasları beslemeye başlar. Temiz kan, vücudun birçok yerinde meydana gelen hasarı tamir eder. Sağlıklı insanlarda, vücut direncinin artması için bu tedavi yöntemini en az yılda bir defa yaptırmalıdır.

Şifa Kaynağı Tıbbi Hacamat

Hijyenik ortamlarda ve bu işin uzmanlarına yaptırılması gereken bu tedavi yöntemi, her insanın senede bir defa yaptırması gerekir. Birçok İslam alimi bu hastalık konusunda önce bu tedaviyi tavsiye etmektedir. Arabistan’da hasta olan bir kişi önce tıbbi hacamat hastanesine uğramaktadır. Burada tedavi olduğu zaman hastaneye gitmemektedir. Böylece sağlık sektöründe yığılma meydana gelmemektedir. Ülkemizde de bu tedavinin ön plana alınması, sağlık sektörünü rahatlatacaktır. Geleneksel tedavi yöntemi olarak kabul edilmiştir. Bu tedavinin tercih edilmesinin en önemli nedeni ilaç bağımlılığından kurtulmaktır. İlaç almadan ağrıları dinmeyen, ilaç almadan rahatlamayan kişiler için Ümraniye hacamat, bu tedaviyi önermektedir.

İlaç bağımlısı nörolojik hastalar, migren hastaları ve diğer birçok kategorideki hastalar, bu tedavi yöntemi ile ilaçları bırakmıştır. Kanı inceltici kullanan birçok hasta, kanın sürekli temizlenmesi ile birlikte tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Vücudun belli yerlerinde biriken kirli kan ve iltihap, vakum etkisiyle derinin altına çekilip, neşterle dışarı çıkarılmaktadır. Bu doğal yöntemin her hangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. Başka bir organın zarar görmesi söz konusu değildir. Hastalığa ve ağrıya neden olan birçok hastalık, bu tedavi yöntemi ile tamamen tedavi edilebilmektedir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts