Hacamat Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hacamat Uygulaması

Hacamat Uygulaması Nasıl YapılırHacamat uygulaması bir cerrahi müdahaleye dayanarak, vücutta bulunan toksin kanın vakumlama işlemi ile dışarı atılması şeklinde yapılmaktadır. Vücutta bulunan pis kanın dışarı atılmasında yardımcı olan bu işlem, ancak uzman kişiler tarafından uygulandığı sürece etkili ve doğru sonuçlar verecektir. Tıbbi hacamat yöntemi, kişinin vücudunda ağrı ya da acı duyduğu bölge üzerine uzman doktor eşliğinde yapılan bir uygulamaya dayanmaktadır.

Bu açıdan, eski zamanlardan itibaren günümüze kadar uygulaması devam eden bu yöntem pek çok doktor tarafından da halen tercih edilmektedir. Vücut sağlığı açısından oldukça faydalı olan hacamat, Avrupa ülkelerinde de sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Hacamat yöntemini uygulamada cam şişelerden ya da vakumlama hacamat setlerinden yardım alınır. Oldukça hijyenik koşullarda uygulanması gereken bu tedavi yöntemi, vücuda atılan çizikler ve cerrahi aletler yardımı ile vücutta oluşturulan küçük kesikler kanın dışarı vakumlanması şeklinde yapılmaktadır.

Hacamat Kanı ile Temiz Kan Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hacamat kanı ve temiz kan arasındaki fark kişinin doğrudan sağlığını etkileyen unsurları da gözler önüne sermektedir. Hacamat kanı en genel tanımı ile kirli kanı simgelemektedir. Özellikle vücutta rahatsızlığa ve ağrıya neden olan pek çok durumun nedeni kirli kanın vücutta temiz kan oranını azaltmasıdır. Bu açıdan hacamat kanı vücutta temiz kan akışını engelleyen kirli kandan oluşmaktadır.

Özellikle, deri altında biriken, hormon salgılamaları sonucu damarlarda tortu haline gelerek temiz kan geçişini engelleyen, ilaç ya da diğer madde kullanımına bağlı olarak toksin kanın birikmesi ile ortaya çıkan kan hacamat kanı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kanın vücutta sürekli kalması hem kalp ve damar rahatsızlıklarına neden olmakta hem de kan akışının fazla olduğu bölgelerde sıklıkla görülen ağrıların oluşmasını hızlandırmaktadır. Damar ve deri altında toksin kan yerine temiz kanın dolaşması ve doğru şekilde akışının sağlanması vücudu daha sağlıklı bir yapıya sokarken, ağrı ve acı durumlarını da ortadan kaldırmaktadır.

Hacamat Uygulamasının Faydaları

Hacamat uygulaması, özellikle sıklıkla bel, sırt ve baş ağrısı çeken kişilerin ağrılarını gidermekle bilinir. En büyük faydalarından birisi de toksin halinde bulunan kanın vücut dışına atılarak, ağrıları yok etmesidir. Ayrıca, kirli kanın yerine temiz kan damarlarda daha fazla bulunduğu için yorgunluk ve halsizlik gibi durumların da giderilmesini sağlar. Kalp, damar rahatsızlığına iyi gelerek, yüksek tansiyon ya da kolesterol gibi rahatsızlıkların da ortadan kaldırılmasında etkili bir uygulamadır. Sıklıkla görülen sinüzit gibi baş kısımla ilgili problemlerde uygulamadan sonra ciddi anlamda bir azalma söz konusu olmaktadır.

Vücutta temiz kan dolaşımını artırarak, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Özellikle, kan üretimini artırır ve bu duruma bağlı olarak beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlar. Tüm bu faydaların yanı sıra cinsel iktidarsızlığa ve kadın hastalıklarına da iyi geldiği bilinen hacamat yöntemi pek çok uzman tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Kirli kanın dışarı atılmasında yardımcı olarak, damarlarda ve deri altında temiz kanın daha fazla dolaşmasını sağladığı için ciltle ilgili problemlere de faydalı olmaktadır. Özellikle, sürekli sivilce ve akne problemi yaşayan kişiler hacamat uygulamasından sonra daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilmektedir. Bu açıdan deri rahatsızlıklarına da büyük fayda sağlamaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts