Hacamat Ve Faydaları

Hacamat ve FaydalarıKökeni Eski Mısırlılara kadar dayanan hacamat, alternatif tıp uygulamalarından biri olarak birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bir çeşit akupunktur yöntemi olan hacamat neden yapılır sorusu günümüzde en çok merak edilen sorulardan biridir. Özel vakumlu kupalar yardımı ile yapılan hacamat sayesinde vücudun atamadığı toksinlerin atılması sağlanır.

Hacamat Nedir?

Temel olarak, deri altında biriken ve vücutta çeşitli hastalıklara neden olan toksin kanın, vakumlama yöntemi ile dışarı atılması anlamına gelen hacamat Ümraniye bölgesinde rağbet gören işlemlerimizdendir. Çok önemli bir tedavi yöntemi olduğu için bu işte uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Deri altında biriken kan, kan özelliğini yitirerek koyu renkte bir pelte kıvamı almaktadır. Zamanla biriken koyu renkteki bu kan nedeni ile bağışıklık sistemi olumsuz olarak etkilenmeye başlar. Bu durum beraberinde birçok farklı hastalığın meydana gelmesine neden olur.

Meydana gelen hastalıklardan korunmanın en sağlıklı ve kolay yolu olan hacamat, iş gücü kaybına da neden olmadan ve acısız bir şekilde uygulanan tedavi metodudur. Uygun dönemlerde ve belirli aralıklar ile yapılan hacamat, vücudun dışarıya atamadığı toksinler ve metallerin vücut dışına atılmasını sağlar. Bu sayede bedeniniz normal formuna kavuşmuş olur.

Hacamat Nasıl ve Hangi Bölgelere Yapılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından tıp doktorları ile diş hekimlerine hacamat yapma yetkisi verilmiştir. Yaygın olarak sırt bölgelerine uygulanan hacamat, kişilerin şikâyetlerine göre karın, baş, bel, kafa, boyun, kürek kemikleri arası, ayak bileğinin dış kısmı – iç kısmı, baldırlar, kuyruk sokumu ve dizlerin iç – dış kısımları gibi alanlara uygulanır.

Ümraniye hacamat hizmetlerimizden yararlanarak ağrılarınızdan ve hastalıklarınızdan kolay bir şekilde kurtularak sağlıklı yaşamınıza devam edebilirsiniz. Son derece özenli bir şekilde steril ortamlarda yapılan hacamat sonrasında organlara zarar veren kirli kandan kurtulmuş olursunuz.

İşlemlerin hijyenik olmasına dikkat ediyoruz ve bistüri ile çizme işlemlerini yapıyoruz. Kullanmış olduğumuz bütün malzemeler ise tek kullanımlık olup, diğer hastalarımızda bu ürünler kullanılmaz. Özel hijyenik set ile yapılan hacamat işlemi için vakumlar ateşle steril hale getirilir.

Çizgi atılan yerden deri vakumlanır ve o bölgede biriken toksinlerin çıkarılması sağlanır. Hacamat işlemi nedeni ile deride asla iz kalmaz. Kısa sürede yapılan işlem sonrasında kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın faydaları saymakla bitmez. Gelişmiş alternatif tıp yöntemlerinden biri olan hacamat, aç karna yapılmaktadır. Kanda bulunan toksinler, zehirli atıklar, hazır gıdaların verdiği zararlar ve serbest radikaller temizlenmektedir. Bir nevi kana detoks uygulama işlemidir.

Vücudun rahatlatılması için uygulanan en etkili yöntemdir. Stresi azaltan hacamat, sinirleri yumuşatarak kişinin sakin biri olmasını sağlar. Özellikle hem kadın hem de erkeklerde görülen baş ağrısı sorunu, hacamat ile ortadan kalkar. Hacamatın temel olarak sağladığı diğer faydalar şu şekilde açıklanabilir:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Vücuda direnç kazandırır,
 • Kan ile dokulardaki zararlı toksinleri atar,
 • Ödemlerin çözülmesine yardımcı olur,
 • Kan üretiminde görevli olan organları uyarır,
 • Hastalıkların önlenmesine yardımcı olur,
 • Uygulama yapılan bölgede ağrıları azaltır,
 • Gözlere canlılık vererek görme kabiliyetini artırır,
 • Metabolizmayı düzenler ve daha dinç bir görünüme kavuşturur,
 • Boyun kireçlenmesi sorununa fayda sağlar,
 • Kronik hastalıkların iyileşmesine yardım eder,
 • Diş hastalıklarını tedavi eder.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts