Hacamat Yaptırmanın Faydaları

Allah Resulü (sav)’in sünneti olan hacamat, kan alma tedavisi kategorisinde 1400 yıl boyunca İslam aleminin tedavi yöntemi olmuştur. İslam Devletlerinin ve Osmanlı Devletinin dünya hakimiyeti nedeniyle, bu tedavi bütün dünyaya yayılmıştır. 20. yüzyılın başında ilaçla tedavinin artış göstermesi ile birlikte bu doğal tedavi yöntemi unutulmuştur. Ülkemizde 1953 yılında yasaklanmıştır. Birçok ülkede kan ilacının satılmasını yaygınlaştırmak için bu tedavi yöntemi yasaklanmıştır. Peygamberimiz (sav), ümmetine hastalandığı zaman bu tedaviyi uygulamasını emretmiştir.

Tıbbi Hacamat ve Faydaları

Hacamat Yaptırmanın Faydaları Tıbbi Hacamatın FaydalarıPeygamberimiz (sav)’in ümmetine hediyesi olan bu tedavi, binlerce yıl dünyada kullanılan bir tedavidir. Tarih kitaplarında büyük salgınlarda bu tedavi yöntemi kullanıldığı beyan edilmektedir. Yan etkisi yoktur. Ağrı kesici özelliğinin yanı sıra tedavi edici özelliklere sahiptir. Tıp dünyasında kabul görmüştür ve resetleme olarak tanımlanmıştır. Ayrıca kanın yenilenmesi ve kandaki zararlı maddelerin dışarı çıkarılması kategorisinde değişik tanımları da yapılmıştır.

4 yaşından büyük herkese bu tedavi kolaylıkla uygulanabilir. Bazı ülkelerde daha bu yaş seviyesi daha aşağıdadır. Karmaşık olmayan ve kandaki zararlı maddelerin deri altında vakum etkisi ile toplandıktan sonra, neşter yardımı ile deri üstüne çıkarılma işlemidir. Tıbbi hacamat hizmetleri kategorisinde bu tedavinin birçok faydası vardır. Öncelikle hem ağrı kesici hem de tedavi edicidir. Antibiyotikler gibi vücudun direnç işlemini başka bir ögeye bırakmaz. Vücudun direncini artırarak tedavi ettirir. Bunun yolu da kanın temizlenmesidir.

Hacamat Yaptırmak Gerekir

Peygamberimiz (sav) her Müslümanın hacamat yaptırması gerektiğini buyurmuştur. Zararlı içecekler, yanlış beslenme, yanlış ilaç kullanımı ve diğer nedenler, hastalıkların artmasına neden olmuştur. Vücuttaki kanda bulunan ve her fırsatta ortaya çıkarak vücudu hasta eden mikroplar, ilaç tedavisi ile temizlenememektedir. İlaç tedavisi mikropları zayıflatmaktadır. Bu nedenle kandaki mikropları, zararlı toksinlerin ve yağların çıkarılması hacamatla gerçekleşir. Yanlış ilaç kullanımının neden olduğu bütün zararlar, Ümraniye hacamat ile ortadan kalkmaktadır.

Stres, migren ve bel fıtığı gibi kronik hastalıklar, bu tedavi yöntemi ile ortadan kalkmaktadır. Bu kan alma tedavisini yaptırmayan insanlar, yaptıran insanlara nazaran daha halsiz ve daha fazla hastalığa yakalanmaktadır. Hastalıklara karşı direncin artması için mutlaka hacamat yaptırmak gerekir. Kısacası, hastalık mikropları kanda her zaman hazır bekler.

Hacamat bu hazır bekleyen mikropları zayıflatmaz tamamen vücuttan çıkararak ortadan kaldırır. Kanın temizlenmesiyle birçok hastalık tedavi edilmektedir. Kan aldırma işlemiyle kanını temizlemeyen kişiler, sürekli ilaç almak zorunda kalmaktadır. Sürekli ilaç alan migren hastaları, bel fıtığı hastaları ve benzeri birçok hasta, hacamatla ilaç almayı bırakmıştır. İlaca bağımlı kalmamak için düzenli hacamat yaptırmak gerekir. Doğal şifa kaynağı bu tedavi yöntemi hasta memnuniyeti çerçevesinde büyük bir memnuniyet oluşturmuştur.

Migren hastaları, renklerin canlandığını ve başındaki ağırlığın tamamen ortadan kalktığını belirtmektedir. Diz ağrıları olan hastalar ayağının açıldığını ve rahatladığını beyan etmektedir. İlaç tedavisi ile sonuç elde edemeyen birçok hasta, kan aldırma tedavisini düzenli yaptırdığı için kısa zamanda tedavi olmuştur. Tıp dünyasında resmi olmamakla birlikte birçok nöroloji uzmanı bu tedaviyi kullanmaktadır. İlaç bağımlısı birçok nörolojik hasta, bu tedaviden sonra ilaç kullanmayı bırakmıştır. Hastanın ağırlığına göre bir kaç seansta tedavi işlemi gerçekleşmektedir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts