Tıbbi Hacamat

Şifanızı Hacamatla Arayın

Günümüzde hastalıklar çok artmıştır. Bunun nedeni insan vücudunun hastalıklardan korunma mekanizmasının zayıflamasıdır. Sonuçta insan ilaca bağımlı hale gelmiştir. Ancak bu tedavi yöntemi, 1400 yıl öncesinden günümüze kadar kalmış ve hiç eskimeyecek bir tedavi yöntemidir.
Neden hacamat olmalıyız? Peygamberimiz (sav), bu yöntemi özellikle ümmetine tavsiye etmiştir. Bu gün Medine ve Mekke’de bu sünnet yoğun bir şekilde yaşamaktadır. Hastalanan Müslümanlar, bu kan alma yöntemini tercih etmektedir. İyileşmezse diğer hastanelere gitmektedir. Ülkemizde ise kan ilaçlarının satışının artırılması için 1950 yılında yasaklanmıştır. Bu gün tıp, bu yöntemin faydalı olduğunu kabul etmiştir.

Hacamat Usulü

Dinimizde 1400 küsür yıldır şifa kaynağı olan bu kan alma tedavi yöntemi, insan vücudunun kan dolaşım evrelerine göre yapılmaktadır. Hicri 17. 19. ve 21. günler, insan kan dolaşımının artış gösterdiği günlerdir. Bu günlerde dinimize göre hacamat yapılması sünnettir. Yani Peygamberimiz (sav)’in uygulamasıdır. Hastanın acili yeti varsa günü yoktur ve hastalandığı anda bu yöntemi tercih edebilir. Hastalık esnasında hastalık yapan mikrop faaliyete geçer ve kanda artmaya başlar. Hastalık anındaki kan alma işlemi, vücutta saklanan bütün mikroplar çıkmaya başlar. Kan alma esnasında abdestli olmak ve muavvizeteyn surelerinin okunması gerekir. Yani şifalı ayetlerin okunması gerekir. Psikolojik tedavide etkili olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle baş kısmından yapılan kan alma işlemi, büyük bir rahatlama hissi meydana gelmektedir. Migren ve baş ağrısı olanların vakit kaybetmeden kan alma tedavisi uygulanmalıdır.

Hacamata Hazırlık

Kan aldırma işlemini yaptırmadan önce, hastalar 1 veya 2 gün ilaç kullanımına ara vermelidir. Özellikle kan inceltici ilaçlara dikkat edilmelidir. Kan inceltici ilaçlar, hastalık bölgesindeki hastalıklı pıhtılaşmış kanı vücuda dağıtır. Bu nedenle kan alma işlemi esnasında etkili bir sonuç elde edilemez. Bu nedenle kanı incelten ilaç veya gıda alınmamalıdır. Bu şekilde tedavi başarı yüzdesi yüksek olacaktır. Cinsel ilişki veya yorucu spor faaliyetlerinden uzak durulmalıdır. Tedaviye dinç bir şekilde gelmelisiniz. Allah-u Teâlâ bütün hastalıklar için mutlaka şifa yaratmıştır. İslam’a göre şifası olmayan hastalık yoktur. Bu müjdeli haberi veren Peygamberimiz (sav), birçok şifa kaynağını haber vermiştir. İslami ameliyat olarak tanımlanan bu yöntem, kesinlikle hiç bir yan etki meydana getirmemektedir. Ancak kan ile ilgili problemi olanlar bu durumu haccama (hacamat yapan kişi) bildirmelidir.

Tıbbi hacamat faydası kanıtlanmıştır. Yenilenme, kanın temizlenmesi ve resetlenme gibi durumları meydana getiren bu yöntem tıp dünyasında da kabul görmüştür. Tıbben tedavisi olmayan birçok hastalık bu tedavi yöntemi ile tedavi edilmektedir. Tedavi öncesinde veya tedavi sırasında her hangi bir uyuşturucu kullanılmamaktadır. Bu nedenle vücudunuza zararlı hiç bir madde girmemektedir. Dikiş veya morfin gibi hiç bir uygulama söz konusu değildir. Çok kolay ve basit bir yapısı vardır. Ancak mutlaka uzmanına yaptırmalısınız. Bu işin ehli olmuş kişilerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Vücut içerisinde yıllardır duran ve bir ömür boyu sıkıntı veren birçok iltihaplanma vakası, bu yöntemle tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Ağrı kesici kullanmadan kronik ağrılardan kurtulabilirsiniz.