Hacamatın Beyin Ve İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkisi

Hacamat'ın Beyin ve İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkisi Hacamat özel şişeler veya jilet yardımıyla deri altında biriken ve dolaşıma katkısı olmayan kirli kanın vücut dışına atılması işlemidir. Yüzyıllardır süregelen ve günümüzde de uygulanmakta olan hacamat, bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Hacamatın fiziki faydalarının yanı sıra psikolojik faydaları da uzmanlar tarafından kabul edilmekte ve bireylerin daha sağlıklı bir hayat sürdüğü vurgulanmaktadır.

Vücuttaki kirli kanın atılması ile birlikte dolaşım sistemi daha sağlıklı bir şekilde çalışır, temiz kan vücudun her yerine ulaşarak beden sağlığının daha iyi olmasına yardımcı olur ve organların temiz kanla daha sağlıklı olmasını sağlar. Periyodik olarak yapılan hacamat sayesinde beden daha sağlıklı ve yenilenmiş bir hal alır.

Beden üzerindeki etkilerinin yanı sıra hacamat psikolojik olarak da insanları olumlu yönde etkilemektedir. Hacamatın beyin ve insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkileri şöyle sıralanabilir:

Zihinsel Faydaları

Vücuttan kirli kanın atılmasıyla birlikte temiz kan hücrelerde dolmaya başlar ve bu sayede hacamat olan kişilerin anlama ve anlayış kabiliyetlerinde artış olur. Analitik düşünme yeteneklerini geliştirir, hızla karar verme yeteneklerinde artış olur ve kişi daha sağlıklı kararlar verebilir.

Psikolojik Faydaları

Vücuttan kirli kanın uzaklaştırılması sayesinde beden rahatlar ve kişiler daha sağlıklı bir ruh haline sahip olurlar. Günümüzün en büyük psikolojik sorunlarından biri olan depresyonun etkilerini azaltarak kaldırır. Hacamat yaptıran kişiler zamanla iç dünyalarıyla barışık, sosyal çevresi kuvvetli birisi olur. Yaşadığı kaygı ve endişelerden arınır ve çevresinin enerji kaynağı olur. Kısacası Daha dengeli ve pozitif bir insana dönüşür.

Beden Üzerindeki Faydaları

Hacamat kişinin yaşadığı sorunlar doğrultusunda vücudun farklı bölgelerine yapılabilmektedir. Kalp hizasından yapılan hacamat vesvese ve evham gibi sıkıntılara iyi gelmektedir. Aynı zamanda kişinin manevi alemine olumlu tesirlerinin bulunduğu eski kaynaklarda bulunmaktadır. Baş bölgesinden yapılan hacamat ise Allah’ın izniyle 50 yıllık büyüyü bile çözdüğü ve her türlü cin musallatına karşı iyi geldiği bilinmektedir. Bu sorunları yaşayan kişilerin kafadan hacamat yaptırması tavsiye edilmektedir.

Efendimiz (S:A:V:)’in kendisine büyü yapıldığında Ebu Taybe isimli şahsın kendisine kafasından hacamat yaptırdığı, bu sayede büyünün etkilerinden korunduğu da bilinmektedir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts