Hacamatın Faydaları

Günümüz modern dünyasının en büyük problemlerinden biri sağlık sorunlarıdır. Sağlıklı yaşamın bu denli zorlaştığı günümüzde tıbbi hacamat geleneği yeniden talep görmeye başlamıştır.

Kimler Hacamat Yaptırabilir?

Hacamatın FaydalarıKadim bir şifa kaynağı olan hacamat günümüzde bu alanda uzmanlaşmış ve gerekli olan eğitimleri almış olan kişiler tarafından uygulanmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından da yaptırıldığı bilinen ve bu işlem bir nevi sünnet uygulama olarak da görülmektedir.

Kalp pili bulunan ya da organ nakli olmuş kişilere hacamat yapılmamakla birlikte çok zayıf olan kişilerde bu işlem uygulanmaz.

Eklem ya da bel ve boyun fıtığı gibi hastalıklar için de şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Kan üretim bakımından görevli olan organların uyarılarak kan üretimini arttırmaya da yardımcı olur. Şifası saymakla bitmeyen hacamat işlemi aynı zamanda ruhsal bozukluklar için de önemli bir tedavi kaynağıdır. Bunun yanı sıra kulak arkasından yapılan hacamatın ise göz, diş ve guatr gibi hastalıklar da etkili olduğu bilinmektedir.

Hacamat Bölgeleri Nelerdir?

Kan içerisinde birikmiş olan ağır metallerin yanı sıra toksinlerin de ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Bunun dışında ise beyin hücrelerinin canlanmasında dikkat eksikliğinin giderilmesinde, hafızanın kuvvetlendirilmesinde oldukça etkilidir. Unutkanlık gibi rahatsızlıklara şifa olsun diye hacamat yaptırmak isteyenlerin baş bölgesinden bu uygulamayı yaptırmalarında yarar bulunuyor.

Bunun dışında pek çok hastalığa daha şifa olan hacamat karar alma yeteneğinin de artmasına yardımcı olur. Okuduğunu hemen anlama kabiliyeti kazandırır ve özellikle gözün görme gücünü arttırır.

Ağrıların giderilmesinde etkili olan hacamat aynı zamanda ileride ortaya çıkabilecek hastalıkların da önüne geçer. Karaciğer, kalp ve eklem rahatsızlıkları olanlar da hacamattan yararlanabilir. Baş bölgesinden hacamat oldukça önemlidir. Yararları hemen fark edilir. Özellikle baş ağrısı şikayeti olanlar ya da okuduğunu anlamakta zorluk çekenler başından hacamat yaptırabilir. Böylece kolay ezber yapabilme ve hızlı karar verme yetisi gelişir. Bağışıklığı güçlendiren vücuda direnç kazandıran hacamat metabolizmayı düzenlediğinden sık sık grip olanları bu durumdan kurtarır. Sağlıklı ve dinç bir vücut için büyük önem taşır.

Bizler bu neden ile işinin uzmanı ve tecrübeli bir ekip ile tıbbi hacamat hizmeti vermekteyiz.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts