Hacamatla Kronik Yorgunluğa Son

Hacamatla Kronik Yorgunluğa SonTıp dünyasında, yorgunluğun birçok sebebi vardır. Kronik özelliklere sahip yorgunluk sorunu, günümüzde hacamat ile tedavi edilebilmektedir. Bu tedavi şeklinin kökeni Mısırlılara dayanmaktadır. Bizim kültürümüzde ise peygamberimiz (sav) bu tedavinin başlangıcını teşkil eder. Kronik yorgunluk, tıbben açıklanamayan bir rahatsızlıktır. Sebepleri psikolojik veya çevresel kategoride değerlendirilmiştir. Tedavi yöntemleri içerisinde tercih edilen ve hiç bir yan etkisi bulunmayan kan aldırma (hacamat) tedavisi, kronik hastalığa neden olan ve sürekli kanda gizlenen mikropları derinin üzerine çıkarmaktadır. Hastalık esnasında kronik rahatsızlığa neden olan mikrop kanda ortaya çıkar. Doğru noktalardan alınan kanla birlikte, bu mikrop da çıkar. Bu işlem esnasında anestezi uygulanmaz. Her hangi bir uyuşturma işlemi gerçekleştirilmez. Hijyen tedbirlerin alınması gerekir. Hastalara uygulanan bu tedavi şekli, sağlıklı insanlara da uygulanmaktadır. Her uygulamada, vücudun mikroplara olan direnci artmaktadır.

Kronik Yorgunluğun Belirtileri

Bu rahatsızlığın başlangıcı belli değildir. Sebebi ve sonucu belli olmayan bir rahatsızlıktır. Kas zayıflığı, yorgunluk ve unutkanlık belli başlı belirtileridir. Artrali, konsantre olamama ve ruhsal değişimler, görülebilmektedir. B12 eksikliği de bu rahatsızlıkta etkilidir. Emosyonel labilite, Miyalji, kondüsyon ve subrebfil ateş görülen belirtiler arasında yer almaktadır. Egzersiz sonrası vücudun bir gün süreyle dinlenememesi, depresyon, baş ağrısı, fotofobi ve alerji gibi durumlarda söz konusudur. Vertigo, adenepati, nefes darlığı, göğüs darlığı, bulantı, kilo kaybı, vücut hararetinin artması, çarpıntı, döküntü, kilo artışı ve gastrointestinal şikayetler, kronik yorgunluğun diğer belirtileri arasında yer almaktadır. Yapılan testler sonucunda bu rahatsızlığın nedeni tam olarak tespit edilememiştir. Tıbbi hacamat. doğal tedavi yöntemlerinde, vücuttaki belli başlı noktalardan kan alınmaktadır.

Sağlıklı ve Etkili Tedavi Şekli

Kronik rahatsızlığı için birçok neden gösterilse de, tıbben tam bir sonuç alınamamıştır. Hacamatla tedavi seçenekleri, yorgunluk hastalığını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Genel anlamda kliniğimizde hastanın yapısı bir bütün olacak şekilde ele alınmaktadır. Bu geleneksel ve binlerce yıllık geçmişe sahip tedavi şekli, kişiye göre değişmektedir. Kullanım tozu ve seans sayısı, hastanın yapısına göre farklılık göstermektedir. Bazı hastalar için tek seans yeterli gelirken, bazı hastalar için bir kaç seans gerekir. Hacamat tedavisine aç gelinmelidir. Kan inceltici ilaçlar son iki günde kullanılmamalıdır. Limon, yoğurt ve benzeri kan inceltici gıdalar tüketilmemelidir. İki gün boyunca süt ürünleri alınmamalıdır. Yorucu spor faaliyetlerinden uzak durulmalıdır. Cinsel ilişki, hacamattan iki gün önce terk edilmelidir. Bu şekilde, hasta kan aldırma işlemine daha dinç gelecektir. Hicri 17,19, 21. günler hacamat yaptırmak, sünnettir. Bu tedavi şekli, yedinden yetmişe herkes için tedavi edici özelliğe sahiptir. Damarlarda kanın akışını artıran ve iltihabı tamamen dışarı çıkaran bir tedavi şeklidir. Yorgunluğa neden olan kan dolaşımı sorunlarını tedavi edebilen kan aldırma tedavisi, tıbben tedavisi bulunamamış birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Dünyada Son Zamanlarda Değeri Anlaşılmıştır

Peygamberimiz zamanından sonra İslam Devleti dünyaya hakim oldu. Bu nedenle hacamat tedavi şekli bütün dünyaya yayıldı. Osmanlının dünyaya hakim olması ile birlikte, 19.y.y sonlarına kadar bütün dünyada en popüler tedavi şekliydi. Rusya, Amerika, Avrupa ve diğer birçok ülkede, hacamatla ilgili tedavi seçenekleri tercih edilmiştir. Günümüzde yeniden popülerliğini kazanmıştır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts