Hacamatla Şifa Bulun

Hacamatla Şifa Bulun

Hacamatla Şifa BulunPeygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in sünneti olan hacamat, tedavi yöntemleri kategorisinde en çok tercih edilen seçenekler içerisinde yer almaktadır. Bu gün Çin’den Amerika’ya kadar birçok ülke bu tedavi şeklini tercih etmektedir. Peygamberimiz (sav) zamanından itibaren dünyaya hakim olan İslam Devletleri, Osmanlıya kadar bu tedavi şeklini bütün dünyaya yaymıştır. İlaç sanayisinin ortaya çıkması ile bu tedavi ya yasaklandı ya da unutuldu. Günümüzde ise bu şifa kaynağı tedavi şekli yeniden tercih edilmeye başlandı.

Baş Ağrısı İçin Mükemmel Çözüm

Migren, baş ağrısı ve sinüzit gibi baş kısımda meydana gelen ağrılar, bu kan alma yöntemi ile tam anlamıyla tedavi edilmektedir. Hacamat ve bağ ağrısı kategorisinde, nörolojik tedavi gören ve haplara mahkum kalan hastaların tedavisinde olumlu sonuçlar alınmıştır. Başın üst kısmı, şakaklar, iki kulak arkası, iki kulağın orta kısmı ve başın üstünde iki yan kısım, baş bölgesinin hacamat bölümleridir. Baş ağrısına neden olan kirli kan, vücuttan çıktığı zaman, kan kendini yenilemeye başlar. Kolesterol, şeker ve tansiyon gibi hastalıklara neden olan kirli kan, çıkarıldığı zaman rahatlama meydana getirir. Kolesterol, şeker ve tansiyon dengelenmektedir. Hastalığa neden olan iltihabın ağrı kesicilerle dağıtılması geçici bir rahatlama sağlar. Bu yöntemde mikrop sürekli olarak vücutta bulunur. Hacamatta ise natürel bir şekilde bu mikrop çıkarılır.

Tedavi Nasıl Oluyor?

Kan aldırma işlemi bu konuda uzman olan kişilere yaptırılması gerekir. Uzman klinik ortamında yapılan hacamat işleminde, hasta kliniğe alınır ve hastalığına göre belirlenen noktala kupa vurulur. Ümraniye hacamat işlemlerinde, kupa vurma işlemi esnasında hastalığın ve ağrının olduğu bölgedeki bütün hastalıklı kan, derinin altında toplanmaya başlar. Deri yeterince morardığı zaman, kupa çıkarılır ve çok küçük sıyrıklarla neşter atılır. Mor kısımlara tek sayıda atılan neşter işleminden sonra, tekrar aynı yere kupa vurulur. Artık kirli ve hastalıklı kan çıkmaya başlar. Hafif yanma hissedilebilir. Zararlı olan kan çıktıktan sonra, kan dolaşımı hızlanır ve ağrıya neden olan mikroplu kan tamamen temizlenmiş olur. Baş ağrısının tedavi edilmesinde en iyi seçeneklerden biri kan aldırma teknikleridir.

Tedavi Öncesi ve Sonrası

Hacamat işleminden önce hastanın yorucu işlerden uzak durması önemlidir. Spor faaliyetleri, ağır işler ve cinsel ilişki gibi ağır işler hacamat Ümraniye işleminden 48 saat önce terk edilmelidir. Hasta tedaviye dinç gelmelidir. Kan inceltici ilaç ve gıda seçenekleri yine iki gün öncesinden terk edilmesi gerekir. Süt ve süt ürünleri iki gün süreyle yenmemeli, hasta tedaviye aç gelmelidir. Kan inceltici ilaçlar, iltihabı dağıttığı için ve kanın akışkanlığını artırdığı için, kan aldırma işleminden önce bırakılması gerekir. Tedavi sonrasında ise dinlenmek gerekir. Yaralar kısa zamanda iyileşecektir. Kan alma işleminden sonra ilk belirti baştaki ağırlığın ve ağrının gitmesidir.

Baş kısmından alınan kan, göze de faydalıdır. Şakaklardan alınan kan, göz damarlarını açmaktadır. Kan alma işleminden sonra yanma ve benzeri şikayetler ortadan kalkmaktadır. Hastalar baş kısmından kan alma işleminden sonra her yerin aydınlandığını ve renklerin canlandığını belirtmektedir. Soğuk algınlığı nedeni ile meydana gelen baş ağrıları, iş yoğunluğu ve stres nedeniyle meydana gelen baş ağrıları ve nörolojik nedenlerle meydana gelen baş ağrıları, bu yöntemle tedavi edilmektedir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts