Hormon Bozukluğu Ve Aşırı Kilo Almada Hacamatın Etkileri Nelerdir?

Günümüzün en büyük sorunlarından obezite, hayati tehlikeye neden olan bir rahatsızlıktır. Vücutta aşırı kilo alma sonucunda kalp ve damar sorunları başta olmak üzere solunum güçlüğü, karaciğer yağlanması, tansiyon ve şeker problemleri, böbrek, sindirim ve bağırsak sistemlerinde oluşan hastalıklar tetiklenir. Gün geçtikçe vücut daha sağlıksız bir hal alır. Geleneksel ve doğal bir tedavi olan hacamat, obezite hastalığının tedavisinde de etkin bir rol oynamaktadır.

Obezite Sorunu Hormonlar Ve Hacamat

Hormon Bozukluğu Ve Aşırı Kilo Almada Hacamatın Etkileri Nelerdir?Obezite probleminin temeline inildiğinde, vücutta salgılanan bazı hormonların yetersiz olduğu veya gereğinden fazla salgılandığı gerçeği ile karşılaşılmaktadır. Hipofiz bezi, vücutta hormonların salgılanması için çalışan bir organdır. Bu organ gerektiği gibi çalışamadığı zamanlarda, hormonlarda bazı dengesizlikler meydana gelir. Bu durum da aşırı kilo almaya neden olur. Hacamat tedavisi ile hipofiz bezinin uyarılması ve bu sayede de obezite rahatsızlığının tedavisi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu tedavi yöntemiyle vücutta organların görevini yapmasına engel olan toksinler atılır.

Vücutta bir detoks etkisi meydana getirilir. Zararlı maddelerden arınmış olan vücutta tüm organlar fonksiyonlarını normal bir biçimde gerçekleştirmeye başlayacaktır. Dolayısıyla hipofiz bezinin de gerektiği gibi çalışması sağlanacaktır.

Obezite sorunu olan kimselerdeki hormon bozukluğu hacamat ile tedavi edilebilir. Fakat bu hastalığa hiç yakalanmadan, yılda birkaç kez yaptırılan hacamatın da önlem alma etkisi bulunmaktadır. Vücutta biriken kirli kan, dolaşım sorunlarını tetikler. Dolaşımı sağlıklı olmayan bir metabolizma yavaşlar. Ve böylelikle vücut, alınan besin maddelerini yakmakta zorlanarak giderek kilo almaya başlar. Düzenli olarak yaptırılan hacamat vücudun temizlenmesine ve sağlıklı çalışmasına yardım eden yegane yöntemdir.

Hormon Bozukluğunda Hacamat Uygulaması

Hacamat uygulaması, her hastalık için farklı bölgelerden yapılmaktadır. Hastanın şikayetlerine göre tercih edilen her hacamat bölgesinin etkileri farklıdır. Hormonal sorunlarda uygulanan hacamat, mide ve bağırsakların arkasında bulunan kısımlardan uygulanmaktadır. Bir diğer nokta da karaciğer ve kalbin arkasında kalan bölgedir. Bu bölgelere uygulanan hacamat kupaları, kirli kanın kupalar altında toplanmasını sağlar.

Henüz uygulama yapılırken bile kirli kanın kupalar altında nasıl toplandığı gözlemlenmektedir. Yeterli seviyede kirli kan kupaların altında toplandıktan sonra açılan küçük kesiklerden bu kirli kan akıtılmaktadır. Kontrollü bir şekilde akıtılan kirli kan, yeterli düzeyde alındıktan sonra hasta hemen normal yaşamına dönebilir. Bu işlemde alınan kan, temiz kan olmadığı için uygulamadan sonra hastada baş dönmesi ve güçsüzlük gibi sorunlar olmaz.

Çağımızın sorunu olan obezite ve çeşitli hormonal bozukluklar bugün dünyanın hemen her yerinde görülmektedir. Hormonal sorunlar yalnızca kilo almaya değil, kısırlık gibi hastalıklara da neden olur. Yüzyıllardır güvenle uygulanan ve Peygamber Efendimiz (S.A.V.) tarafından bizzat uygulatılmış bir tedavi olan hacamat, çağımızın bu hastalıklarına da şifa olmaktadır. Bu nedenle özellikle İslam coğrafyasında önemli bir tedavi kaynağı olan hacamatın şifa verebilmesi için mutlaka bu ilme sahip kimselerin uygulamayı yapması önemlidir. Çünkü hacamat, profesyonel bir uygulamadır.

Vücuttan kirli kanın alınabileceği noktalar bellidir. Bu noktaların dışında kan alınması kesinlikle önerilmez. Tüm bu nedenler göz önünde bulundurularak bir uzmana yaptırılan hacamat, her türlü hastalığa şifa olduğu gibi hormon bozukluğuna ve buna bağlı olarak gerçekleşen kilo alma problemine çözüm sunmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts