Karpal Tünel Sendromu Ve Hacamat

Karpal Tünel Sendromu ve HacamatKarpal tünel sendromu, toplumda birçok kimsede rastlanmasına rağmen genellikle geçiştirilen bir rahatsızlıktır. Fakat erken safhalarında tedavi edilmediği durumda, hastalığın ilerlemesi kalıcı sinir hasarlarına neden olabilir. Bu rahatsızlık ellerde uyuşma hissi, parmak uçlarında his kayıpları ve buna bağlı olarak bir şeyleri taşıma sırasında aniden elden bırakma ve güçsüzlük gibi belirtilere sahiptir. Bu rahatsızlığın kaynağı bilek kanalında median adı verilen sinirin sıkışmasıdır.

Genellikle sürekli bilgisayar kullanan, dikiş, nakış gibi çalışmalarda bulunan veya devamlı olarak ağır şeyler kaldıran, taşıyan kimselerin ellerinde görülen bu sorun, modern tıpta ancak ameliyat yöntemi ile tedavi edilebiliyor. Fakat birçok hastalığa çare olan hacamat ile karpal tünel sendromunun verdiği rahatsızlıklardan kurtulmak mümkündür.

Karpal Tünel Sendromunda Hacamat Uygulaması

Hacamat, vücuttaki kirli ve toksinler ile dolu kanın dışarı alınmasını sağlayan bir uygulamadır. Vücutta oluşan birçok rahatsızlığın kaynağında bu toksinler vardır. Toksinler, vücudu yavaş yavaş zehirleyen zararlı maddelerdir. Bu maddeler, birçok organın çalışmasını bozar. Sinirler de toksinlerden olumsuz etkilenir. Dolayısıyla bir sinir sıkışması sorunu olan karpal tünel. hacamat. doğal şifa arasında olumlu bir ilişki vardır. El bölgesinde bulunan sinirler, kirli kan ile zayıflar. Ve en ufak bir ters harekette sıkışmaya neden olur. Bu soruna yönelik olarak uygulanan hacamat işlemi, bölgedeki toksinlerin atılmasına ve sinirlerin yeniden güçlenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Karpal tünel sendromu için uygulanan hacamat tedavisi, sülük tedavisiyle birlikte uygulanabilir. Çünkü sülükler, insan vücuduna faydalı olan bazı salgıları işlem sırasında vücuda verirler. Hacamat ile temizlenen kana, bu yararlı salgıların verilmesi, karpal tünel sendromu yüzünden çekilen ağrıya, ellerde hissedilen güçsüzlüğe ve his kaybına çare olabilmektedir.

Karpal Tünel Sendromunda Hacamat Nasıl Uygulanır?

Karpal tünel sendromu için uygulanacak olan hacamatın bölgesi omuzlardır. Omuzlar ve pazı adı verilen kolun üst kısımları, median sinirini etkileyen bölgelerdir. Bu bölgelere öncelikle hacamat kupalarının yapıştırılması suretiyle, bu siniri olumsuz etkileyen kirli kanın yukarıya çekilmesi sağlanır. Etkili bir uygulama için kupaların yaklaşık olarak yarım saat kadar omuz ve pazılarda kalmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu esnada kirli kanın toplandığı bölgelerin renk değiştirdiği gözlemlenecektir. Kirli kan hacamat kupalarının altına çekildikten sonra da, hacamatın ikinci kısmı uygulanmaya başlanır. Bu kısımda da kirli kanın uygun kesiler ile akıtılması işlemi yapılmaktadır.

Herhangi bir rahatsızlık, ağrı ve acı hissine kesinlikle neden olmayan hacamat, uygulandığı ilk andan itibaren hastanın rahatlamasını sağlar. Çünkü median siniri üzerinde bası hissine neden olan kirli kan akıtıldığı için sinirde büyük bir rahatlama oluşmaktadır. Hastanın durumuna göre birkaç seans devam edilen hacamatta karpal tünel sendromu, ameliyata hiç ihtiyaç duyulmadan tamamen iyileştirilebilir.

Bu türlü sinir sıkışmaları özellikle geceleri hastayı son derece rahatsız eden bir ağrıya neden olmaktadır. Ağrı yüzünden sürekli ağrı kesicilere başvurmak zorunda kalan hasta, bir süre sonra artık ağrının ağrı kesicilerle de kesilmediğini fark etmektedir. Fakat hacamat uygulaması karpal tünel sendromunda yaşanan ağrıların kontrol altına alınmasının en etkin yoludur. Yalnızca ağrı giderilmesinde değil, bölgede sıkışan siniri zayıflatan toksinlerin atılmasını da sağlayan hacamat, karpal tünel sendromu için kesin bir çözüm sunmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts