Kolesterol Ve Karaciğer Sorunları Hacamat İle İyileştirilebilir Mi?

Kolesterol Ve Karaciğer Sorunları HacamatKaraciğer, insanın yaşamını devam ettiren hayati organlardan biridir. Dolayısıyla karaciğer hastalıkları insanın yaşamını tehdit edecek boyutta olabilir. Bu hastalıklar genellikle toksinler, yetersiz beslenme, alkol tüketimi gibi sebepler ile ortaya çıkmaktadır. Vücuttaki zararlı maddelerin atılmasının en etkili yolu olan hacamat sayesinde karaciğer sağlığını yeniden kazanmak mümkündür.

Karaciğer Problemlerinde Hacamat Yöntemi

Günlük yaşamda insan vücuduna birçok toksin alınmaktadır. Bu toksinler yiyecek maddelerinde kullanılan katkı maddelerinden, solunan havanın kirliliğinden veya çeşitli ilaçların sürekli kullanımından dolayı vücuda alınmaktadır. Uzun vadede karaciğer sağlığı başta olmak üzere vücudun birçok organının işleyişine olumsuz etkilerde bulunan bu toksinlerin vücuttan atılması şarttır. Yüzyıllardır İslam medeniyetleri başta olmak üzere, birçok gelişmiş eski medeniyetlerden itibaren uygulanmaya başlanan ve güvenli bir tedavi olan hacamat, vücutta deri altında biriken kirli kanın atılmasını sağlayan bir tedavi şeklidir. Bu sayede yalnızca karaciğer değil, vücutta çeşitli problemlere neden olan kolestrol sorunundan da kurtulmak mümkündür.

Bu yöntem karaciğerde görülen basit sorunlardan ileri seviyedeki karaciğer yetmezliğine varıncaya kadar pek çok soruna şifa olabilmektedir. Bunun nedeni karaciğerin kan ile ilgili bir organ olmasıdır. Vücuttaki kirli kanın temizlenmesi, bu organın işlevini gerektiği gibi yerine getirmesini sağlayacaktır. Aslında günümüzde kanser dahil olmak üzere hastalıkların çoğunun temelinde vücuttaki zararlı maddeler yatmaktadır.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat hangi hastalık için yapılıyor ise, vücutta buna uygun olarak belirlenen çeşitli hacamat bölgeleri tercih edilmektedir. İnsan vücudunda çok sayıda hacamat noktası bulunmaktadır. Söz konusu karaciğer sorunları olduğunda, sırtta bulunan hacamat noktaları kullanılacaktır. Bu nokta karaciğerin tam arka kısmına denk gelen noktadır. Bu bölgeye ve çevresindeki yerlere vakum yöntemi ile tutturulan hacamat kupaları sayesinde öncelikle bölge çevresinde bulunan kirli kanın, kupaların altına toplanması sağlanır.

Kirli kanın tamamen toplanması için kupaların vücutta yaklaşık olarak yarım saat kadar bekletilmesi gerekecektir. Ardından kupaların altında biriken toksinlerle dolu kirli kan, küçük kesiler açılması ile dışarı akıtılmaktadır. Uygulandığı ilk andan itibaren hastalar üzerinde rahatlama hissi sağlayan hacamat, karaciğerin toksinlerden kurtulmasını ve böylelikle doğal fonksiyonlarını daha kolay bir şekilde yapabilmesini sağlar.

Hacamat Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Hacamat hakkında günümüzde birçok doğru bilinen yanlış bilgi mevcuttur. Bu bilgilerden bir tanesi de hacamatın herkes tarafından kolaylıkla yapılabilen bir uygulama olduğudur. Oysaki hacamat profesyonel bir uygulamadır. Ve dolayısıyla bu işin bilgisine sahip olan “haccam” adı verilen hacamat uzmanları tarafından yapıldığında fayda sağlayacaktır. Bir kimsenin bilinçsiz olarak gelişigüzel uyguladığı hacamat, hayati tehlike arz edebilir. Bu nedenle gerek karaciğer sorunlarında gerekse vücudun diğer fonksiyonları için uygulanan hacamatta dikkatli olunmalı ve bir uzman vasıtası ile bu tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Karaciğer noktaları üzerinden hacamat uygulaması yapılırken, hastanın sürekli olarak kullandığı ilaçlar varsa, bunlar hakkında uzmana bilgi vermesi gerekmektedir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa, hacamat tehlikeli olabilir. Ayrıca karaciğer rahatsızlığının tam olarak ne olduğunun bilinmesi, hacamatın etkisini artırır. Yani eğer karaciğerde yağlanma varsa veya kötü huylu olmayan tümörler ya da kanser gibi sebepler ile karaciğer fonksiyonlarını yerine getiremiyorsa, bu durumda bu rahatsızlıkların bilgisi mutlaka hacamat uzmanına verilmelidir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts