Manevi Hastalıklarda Hacamat Etkili Bir Yöntem Midir?

Manevi Hastalıklarda Hacamat Etkili Bir Yöntem Midir?Hacamat tedavisi, insanlık tarihinde bilinen en eski metotlardan biridir. Bu tedavi milattan önceki yüzyıllarda antik medeniyetlerde ortaya çıkmış, ilerleyen zamanlarda Mezopotamya başta olmak üzere İslam Medeniyetinde de uygulanan bir tedavi olmuştur. Peygamber Efendimiz (S.A.V) hacamat tedavisinin birçok fiziksel ve manevi hastalıklar hakkında mutlak bir şifa olduğunu hadislerinde belirtmiş ve bizzat kendisi de bu tedaviyi uygulatmıştır. Bu bilgilere sahih kaynaklardan ulaşılmaktadır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) hacamatın büyünün oluşturduğu negatif etkileri gidereceği üzerinde durarak, kendisine büyü yapıldığında, Ebu Taybe ismindeki bir kimseden kendisine hacamat yapmasını istediği bilinmektedir.

Hacamat ve Psikolojik Sıkıntılar

Psikolojik sıkıntıların kaynağında aslında insan metabolizmasındaki bazı problemler yatmaktadır. Kanda toksin maddelerin artması, kanın yapısını değiştirerek, birçok organı olumsuz etkilemektedir. Tüm organları yöneten beyin de elbette vücuttaki toksinlerden olumsuz etkilenmektedir. Beynin bu olumsuz etkilenişi, insanın davranışlarına yansır. Bazı durumlarda hissedilen ruhsal sıkıntılar, gaipten sesler duymak, gerçekte olmayan görüntüleri görmek gibi hallerin temeline inildiğinde aslında vücutta fiziksel olarak yaşanan bazı hasarlar yatmaktadır. Hacamat tedavisi tüm bu problemlerin aşılması için yegane yöntemdir.

Yaşadığımız çağda, insan sağlığını olumsuz etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Üretilen besin maddelerinin hormonlu oluşu, satın alınan her türlü hazır yiyeceğin içeriğinde bulunan raf ömrünü uzatma amacıyla kullanılan zararlı, kimyasal katkı maddeleri, özellikle büyük şehirlerde yaşayan kimselerin hissettiği hava kirliliği, kullanılan elektronik cihazlardan yayılan zararlı maddeler vücudun birçok toksin ile dolmasına neden olmaktadır. Bu toksinler kanda birikerek, deri altında toplanmakta ve vücudun birçok organının işleyişini bozmaktadır.

Organlarının çalışma düzeni bozulan bir vücutta, fiziksel sorunlar olduğu kadar psikolojik sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Bu psikolojik sorunlar, vücutta biriken zehrin yan etkileridir. Hemen hemen her hastalıkta başarılı sonuçlar veren hacamat, ehil bir haccam tarafından uygulandığında bu psikolojik sorunlara da çözüm olmaktadır.

Manevi Hastalıklarda Hacamat Nasıl Uygulanır?

Hacamat uygulaması için vücutta birçok merkez bulunmaktadır. Bu merkezler, hastanın şikayetçi olduğu soruna göre belirlenerek, hacamat yapılır. Söz konusu psikolojik problemler olduğu zaman tercih edilen hacamat noktaları sırt, kalp noktası ve karaciğer noktalarıdır. Bu bölgeler üzerinde beyine giden sinirleri uyaran bazı kısımlar mevcuttur. Bu bölgelerden yapılan hacamat sayesinde hem beyin merkezleri uyarılacak hem de vücutta toksinler ile dolu olan kan akıtılarak, vücudun arınması sağlanacaktır.

Hacamat yapmak için kullanılan özel hacamat kupaları mevcuttur. Bu kupalar vakum yoluyla vücuda yapıştırılır. Hacamat kupalarının işlevi, uygulandıkları bölgede deri altında kirli kanın toplanmasına yardımcı olmaktır. Tamamen doğal tedaviler içerisinde yer alan hacamat uygulamasında kesinlikle herhangi bir ilaç, kimyasal madde vücuda verilmez. Hacamat işleminde yapılan tek şey, kupalar yardımıyla kirli kanı gerekli bölgelere toplayarak, sonrasında da çok küçük kesiler açılmasıyla bu kanın dışarı alınmasıdır.

Hacamat Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Hacamat hakkındaki ön yargılı yaklaşımlar, vücuttan çok fazla kan akıtıldığı ve işlem sırasında hastanın canının yandığına yöneliktir. Fakat bunlar kesinlikle yanlış bilgilerdir. Hacamatta vücuttan akıtılan kan, yalnızca kirli kandır. Vücut fonksiyonlarının devamlılığını sağlayan temiz kan dışarı akıtılmaz. Ayrıca işlem sırasında çok küçük kesiler yapıldığından, yalnızca bir iğne batması veya sivrisinek ısırığı gibi bir acı duyulmaktadır.

Hacamat hakkında bilinen bir başka yanlış da, bu işlemin herkes tarafından kolayca yapılabilecek olmasıdır. Halbuki ciddi bir ilim ve bilgi gerektiren hacamat, yalnızca ehil kişiler tarafından yapıldığında sağlıklı bir uygulama olmaktadır. Her derde şifa olan bu tedavi ile psikolojik sorunlar ve büyülerin etkileri bile güvenle kaldırılmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts