Prp Uygulaması Ve Hacamat

Hacamat ve Prp Uygulaması

PRP Uygulaması ve HacamatPlatelet Rich Plazma (prp), hastadan alınan kanır santrifüj uygulamasından geçirilmesi ile elde edilen kana verilen isimdir. Mililitrede 1,5 milyon trombosit oluşumu meydana gelir. Jel haline gelin bu maddeye prp, hastalıklı bölgeye prp kanı enjekte etme işlemine de prp uygulaması denilmektedir. Bu kan, tedavi edilecek bölgelere gönderilir. Uzman hekim tarafında yapılması gereken bir tedavidir. Bu tedavi yönteminde kanın pıhtılaşması sağlanmaktadır.

Doku hasarı tedavisi, doku iyileşmesi, cilt kırışıklığı, cilt yaşlanması, saç köklerinin sıklaşması, kas yırtılması, kas zedelenmesi, eklem kireçlenmesi, eklemde sıvı miktarının azalması, gibi hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Eklem rahatsızlıklarında direkt olarak eklemlere enjekte edilmektedir. Tronbin serum ve prp serumu ayrı ayrı elde edilmektedir. Bu tedavi yöntemi, zayıflamış ve savunma mekanizması bitmeye başlamış vücut bölümlerinin tekrar güçlenmesini sağlamaktadır. Bu tedavi yöntemi tamamen hijyenik ortamlarda yapılması gerekir.

PRP Uygulaması

Kök hücre tedavisi olmayan ancak kök hücre üzerinde çalışan PRP tedavisi, doğal şifa yani hacamat tedavisi ile uyumludur. PRP tedavisi, kısaca izah edersek, hastadan alınan kanın kuvvetlendirilerek geri enjekte edilmesi işlemidir. Hijyenik ortamlarda işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Hastadan alınan kanın temiz ve güçlü olması, oldukça önemlidir. Bu nedenle hacamat seansının ardından, hacamat bölgesinden prp için kan alım işlemi, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Hacamat sonrası temizlenen kandan yapılan prp, diğer prp çalışmalarına nazaran çok daha fazla etki göstermektedir. Cilt gençleştirme, kırışıklık ve eklem problemleri kategorisinde gerçekleştirilen prp tedavisinde başarı yüzdesi hacamatla daha yüksek rakamlara ulaşmaktadır. Normal kanın içerisinde zararlı mikroplar ve toksinler bulunur. Hacamattan sonra alınan kanda ise zararlı maddelerin oranı çok düşüktür. PRP tedavisinin etkisini üst düzeye çıkarmak için hacamat yapılan bölgeden kan almak gerekir.

Neden Hacamat Kanı Daha İyidir?

Bu yöntemde, kandaki hastalıklı kan kitleleri, derinin altında toplandıktan sonra, neşter ile dışarı çıkarılmaktadır. Neşterle dışarı çıkarılan kan, simsiyahtır ve ciğer gibi katıdır. Bunun nedeni kandaki yağ, zararlı toksinler ve mikroplardır. Temiz kan bu şekilde toplanmaz. Rengi açık olur ve akışkandır. Kirli kan koyu ve katı olur. Bu şekilde kan temizlenir ve kendini yenilemeye başlar. Daha güçlü bir hale gelir ve vücudun direncini artırır. PRP uygulamaları için en kaliteli kan alım işlemi, hacamat sonrası hacamat yerinden alınan kandır.

Derinin altındaki kirli kanın tamamen çıkarılması ile birlikte o bölgedeki kan temizlenir ve hasta rahatlar. İnsan kanının en önemli özelliği kendini yenilemesidir. Her hangi bir yerden kan alındığında kan kendini yeniler. Hacamatla alınan kan ise, hastanede verilen kandan çok farklıdır. Hastanede kan alımında her hangi bir ayrışma söz konusu değildir. Ümraniye hacamat kategorisinde, ilk etapta kirli kan alınmaktadır. Temiz kan ve su çıktığı zaman tedavi gerçekleşmiş olur. Kan ise temizlenmiştir. Bunun yanında bu temiz kan kendini yeniler ve insan vücudu daha güçlü bir hale gelir.

PRP uygulaması için en ideal kan bu kandır. Tıp dilinde hacamat tedavi yöntemi, resetleme ve yenilenme olarak isimlendirilmiştir. Tıbben bu tedavi yönteminin vücudu yenilediği kanıtlanmıştır. Eklem sorunları ve cilt gençleştirme işlemlerinde en çok tercih edilen PRP tedavi yöntemidir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts