Sağlıklı Bir Hayat İçin Hacamat

Sağlıklı bir hayat için hacamatSağlıklı Bir Hayat İçin Hacamat : Sağlıklı, doğal, yan etkisi olmayan, başka organa zarar vermeyen, rahatlatan ve kesin tedavi edici özellikleriyle bilinen hacamat, Hz. Muhammed (sav)’in sünnetidir. Endülüs Emevi Devleti, İslam Devleti, Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti zamanında bu tedavi bütün dünyaya yayıldı. Son yüzyıla kadar, Rusya’da, Amerika’da, Uzak doğuda ve dünyanın birçok yerinde bu tedavi tercih edilmekteydi. Ancak ilaç sektörünün dünyaya hakim olmasıyla, bu yöntemler ya yasaklandı, ya unutturuldu. Bu gün dünya yeniden bu tedavinin özelliklerini yeniden öğrenmeye başladı.

Etkili Tedavi Yöntemidir

Şehir hayatı, ekonomik sorunlar, psikolojik sorunlar, yediğimiz yiyeceklerin kimyasal olması, sigara ve alkol gibi alışkanlıkların yaygınlaşması, gibi birçok etken, unutkanlık, hafıza zayıflığı, migren, depresyon, konsantrasyon güçlüğü gibi birçok sorunu beraberinde getirmiştir. İki kulak arkası ve iki kürek kemiği arası, peygamberimiz (sav)’in sünnetinde belirtilen noktalardır. Baş kısmından yapılan bütün tıbbi hacamat operasyonları, unutkanlık, migren, depresyon ve konsantrasyon gibi problemleri tamamen tedavi etmiştir. Geçici ağrı kesiciler gibi anlık bir tedavi değildir.

Rahatsızlığa neden olan mikrobun, kanla birlikte çıkmasıyla birlikte, rahatsızlığın tamamen ortadan kalkmasında etkilidir. Kılcal damar tıkanıklığı ile ortaya çıkan Alzheimer, psikolojinin bozulmasına da neden olmaktadır. Beyin damarlarında kanın pıhtılaşması nedeniyle bu rahatsızlık meydana gelmektedir. Hacamatın yapılması ile birlikte bu pıhtılaşma tamamen ortadan kalkmaktadır. Özellikle öğrenciler için mükemmel bir tedavidir. Beyin ve göz yorgunluğu nedeniyle 3-5 sayfa kitap okuyabilen bir öğrenci, bu tedaviden sonra 30-40 sayfaya kadar rahatlıkla okuyabilmektedir. Dergi ve gazete okuma işlemlerinde de durum aynıdır. Yaşlılarda bu durum daha fazladır. Birkaç sayfadan sonra beyin ve göz yorulmaktadır.

Bunun nedeni, kirli kandır. Baş kısmının arkasından, iki omuz arasından, başın tepe kısmından ve kürek kemiğinin üst kısmından yapılan hacamatla, kitap okuma işleminde her hangi bir problem meydana gelmemektedir. Baş kısmındaki kanın temizlenmesi ile birlikte, beyin fonksiyonları daha iyi çalışmaya başlamaktadır. Pıhtılaşma veya tıkanıklık gibi durumların ortadan kalkması ile birlikte, beyindeki kan dolaşımı hızlanmaktadır. Hacamat esnasında hasta, gözlerinden kanın çekildiğini hissedecektir. Bu tedavi esnasında, göz kısmındaki kirli kan da çıkmaktadır. Tedavi sonunda hasta, renklerin daha canlı olduğunu, gözüne ışık geldiğini, başındaki ağırlığın ve ağrıların gittiğini beyan etmektedir. Hemen hemen bütün hastalar bu şekilde memnuniyetini belirtmektedir.

En Doğal Yöntem

Bu tedavi yöntemi, ilaçsız bir yöntemdir. Her hangi bir yan etkisi olmadığı gibi, anestezi gerektirmez. Ancak, tedaviye gelecek kişi, kan inceltici ilaç, meyve veya gıda türünden hiç bir şey kullanmamalıdır. İki gün öncesinden bırakmış olması gerekir. Cinsel ilişki, süt ve süt ürünleri, iki gün öncesinden terk edilmiş olmalıdır. Bütün bunlar kaliteli bir tedavinin ilk adımıdır. Spor ve benzeri yorucu hiç bir organizasyona, iki gün boyunca katılmamalısınız. Vücudunuz dinç olmalıdır.

Baş kısmına uygulanan bu tedavi yöntemi, kulak iltihabına da iyi gelmektedir. Başın sol kısmının ağrıması ile kendini gösteren sinirsel rahatsızlıklarda da bu tedavi kullanılmaktadır. Nörolojik rahatsızlıklarda, yüzde yüz tedavi özelliklerine sahiptir. Hayal görme, kaygı bozukluğu, sürekli düşünceli olma ve panik atak gibi rahatsızlıklar için de iki kulak arkasına ve başın tepe noktasına hacamat yapılmaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts