Sülük Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sülük Tedavisi

Mutlaka hijyenik koşullar altında üretimlerinin gerçekleştirilmesi gereken sülükler, tedavi noktasında kurallara uygun şekilde uygulanmalı ve bir kez kullanılması şartıyla doğal bir ilaç olarak değerlendirilmelidir. Özellikle hirudin ve eglin gibi birçok tedavi edici enzimin yer aldığı sülükler, günümüzde değişik hastalıklar için büyük bir fayda getirmektedir. Bu enzimler lenf dolaşımı arttırma özelliği kapsamında büyük bir yarar sağlarken, aynı zamanda antibiyotik ve anti bakteriyel özellikleri de yine insan sağlığı açısından büyük bir avantaj sunmaktadır.

Sülük Tedavisinde Dikkat Edilmesi GerekenlerBurada tedavi kapsamında sülüklerin doğru bir pozisyonda vücuda yerleştirilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Oldukça minik ve keskin dişleri bulunduğundan dolayı deri kısmında ısırıklar bırakarak enzimi bu şekilde salgılayıp vücuda enjekte etmektedir. Bu sayede sülük tedavisi kapsamında kan dolaşımı daha dengeli bir hale gelmekte ve özellikle besinlerin hücrelere düzgün bir şekilde aktarılması adına büyük bir avantaj sağlamaktadır. Sülüğün ısırığı ilk seferde küçük de olsa hissedildikten sonra pek fazla anlaşılmaz. Ancak sülüğün salgıladığı enzimler kapsamında ağrı önleyici bir etkisi de bulunduğunu söylemek gerekir.

Sülük Tedavisinde Dikkat Edecek Diğer Hususlar

Genel olarak sülük eşliğinde yapılacak olan tedavi ortalama yarım saat ile 1 saat arasında sürmelidir. Bu şekilde yaklaşık olarak 30 ml kadar kanda çıkışı gerçekleşir ve kirli kan vücuttan dışarı direkt olarak atılır. Aynı oranda içeriğinde oldukça faydalı mineral ve vitaminlerin bulunduğu enzimler vücuda aktarılmış olur. Ayrıca sülüğün faydaları kapsamında sadece daha sonra ortaya çıkan olumlu etkenler değil, eş zamanlı şekilde de yine eklem ağrıları ile birlikte vücudun değişik noktalarında meydana gelen ağrıların da yok edilmesine imkan tanımaktadır. Fakat mutlaka üretilen sülükler tek seferlik kullanılmalıdır ve vücudun önemli noktalarına belirli ve doğru pozisyonlar eşliğinde yerleştirilmelidir. Bu sayede sülüklerin salgıladığı enzimler direkt olarak arzu edilen noktaları ulaşır. Tamamen profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen Ümraniye hacamat hizmet çatısı altında bu tedavi yöntemini elde etmek mümkündür. Ümraniye bölgesinde verilen bu faydalı tedavi sayesinde ayrıca vücudun gün içerisinde yaşanan yorgunlukların da tamamen alınmasına fırsat sunulmaktadır.

Sülük Tedavisinin Kullanıldığı Hastalıklar

Çok eski uygarlıklardan bu yana sülük tedavi işlemi farklı yöntemler altında gerçekleştirilerek günümüze kadar ulaşmıştır. O yüzden bu konuda birçok farklı hastalık için bu tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Diş problemleri ya da cilt hastalıkları ile birlikte sinir sistemi problemleri ve enfeksiyonlara karşı da yine vücudun bağışıklığını güçlendirmektedir. Ayrıca vücudun değişik noktalarında meydana gelen yaralanmalar ile birlikte ameliyat sonrası da yine farklı yaraların iyileşmesine doğal tedavi kapsamında daha büyük bir hız kazandırır.

Günümüzde birçok farklı hekim için kolay bir yöntem olarak da ilgi çeken sülük tedavi yönetimi kapsamında, mutlaka bazı kurallara uyulması büyük bir önem arz etmektedir. Kesinlikle doğru cins sürükler kullanılmalı ve bunlar tek seferlik olmalıdır. Diğer ismi ile tıbbi sülük olarak da bilinen hirudo sülükleri bu konuda tercih edilmelidir. İleriki safhalarda birtakım komplikasyonları meydana gelmemesi adına mutlaka hijyenik ve steril hale getirilmiş bir ortam içerisinde bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca farklı sülük cinslerinin mutlaka doğru tedavi noktasına yerleştirilerek dengeli bir süre içerisinde tutulmalıdır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts