Medikal Sülük Tedavisi

Tüm dünyada gün geçtikçe daha popüler bir hale gelen ve özellikle içeriğinde bulundurdukları enzimler sayesinde hızlı ve doğal bir tedavi imkanı sağlayan tıbbi sülük, yeni teknolojiler ile birlikte bazı teknik yöntemler altında eski zamanlarda olduğu gibi yeniden kullanılmaya başlanmış durumdadır. Özellikle Amerikan ilaç ve gıda dairesi (FDA) bu uygulamanın kullanılmasına izin vermiş durumdadır ve Avrupa'daki birçok farklı eczanede satışına izin verilmektedir. Özellikle birçok değişik kullanım alanı bulunan bu tedavi yöntemi altında, sülükler sadece kirli kanı temizlemek yoluyla bu işlemi gerçekleştirmemektedir. Bunu yaparken aynı zamanda bünyelerinde bulundurdukları güçlü enzimleri de vücudun hasarlı noktalarına enjekte etmek suretiyle hızlı bir iyileşme imkanı tanımaktadır. Üstelik sadece enzim değil aynı zamanda sülüğün meydana getirdiği salya da yine koruyucu bir anti bakteriyel etki yaparak, farklı bakterilerin vücuda girerek zarar vermesine engel olmaktadır. Bugüne kadar yapılan araştırmalar ve testler kapsamında sülüklerin vücuda yerleştirdiği enzimler ile birlikte, salyaların getirdiği anti bakteriyel aktarımın herhangi bir yan etkisinin olmadığı ortaya çıkarılmıştır.

Tıbbi Sülüğün Faydaları Nelerdir?

En başta kanın pıhtılaşmasını önlediği söylenebilecek olan medikal sülük tedavisi kapsamında, aynı zamanda pıhtıların çözülmesini de sağlamaktadır. Ayrıca kandaki oksijen miktarını artırmak suretiyle düşük tansiyonu da normale çevirme özelliği bulunmaktadır. Farklı sebeplerden ötürü meydana gelebilen birtakım iltihaplı yaraları, salgıladığı enzim ile birlikte kirli kanı temizlemek suretiyle tamamen iyileştirici bir etki yapmaktadır. Ayrıca derinin farklı bölgelerinde birikmiş olan yağların eritilmesinde de büyük bir katkı sağlayan bu sülük tedavisi kapsamında, sinir, nabız ve kas dengelemesi sağlanmaktadır. Diğer yandan kasların daha güçlü hale gelmesiyle birlikte reflekslerin de yine eski haline gelmesine olanak sağlamaktadır. Bu da günlük olarak gerçekleştirilen işlerin daha rahat bir şekilde ve hızlı yapılmasına imkan verir. Anti bakteriyel bir koruyucu etki vermesinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirirken, ağrı kesici bir etki de yapmaktadır. Tamamen doğal bir tedavi sağladığından dolayı daha birçok değişik faydayı yanında getirir.

Sülük Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Enzim tedavisi ile birlikte birçok farklı yarayı hızlı bir şekilde düzelmesine olanak tanırken ayrıca anti bakteriyel bir etki yapmak suretiyle bakterilerin ortadan kaldırılmasının yanı sıra, cildin gençleşmesi konusunda da yine birtakım çizgiler ve kırışıklıkların tamamen yok olmasına imkan vermektedir. Gerçekleştirilen doğal tedaviler kapsamında aynı zamanda kardiyoloji, pnömoloji, Jinekoloji, üroloji, göz ve gastroenteroloji gibi daha birçok değişik alanda katkılar sağlamaktadır. Gerçekleştirilen testler ve yapılan araştırmalar altında herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı bilinen sülük tedavisi, farklı yaş kriterlerine sahip herkes için yapılabilmektedir.

Sülüklerin Tedavi İçin Bünyesinde Birçok Farklı Maddeler Bulunmaktadır

Vücudun farklı noktalarında doğrudan etki yapmak suretiyle, sülükler vücudundaki değişik maddeler sayesinde doğrudan iyileşme sürecini daha hızlı bir duruma getirmektedir. Anti bakteriyel maddelerin yanı sıra aynı zamanda hirudin, destabilase gibi daha oldukça fazla ve zengin bir tedavi edici madde sülüklerin bünyesinde bulunmaktadır. Bütün bu maddeleri de enzim yoluyla insan vücuduna enjekte etmek suretiyle tedavi gerçekleştirmekte ve farklı faydaları yanında getirmektedir. O yüzden gün geçtikçe daha popüler hale gelen bu sistem sayesinde vücut, çok hızlı iyileşme sürecine girerek farklı durumları düzeltmektedir.