Tıbbi Hacamat Tedavisi

Tıbbi Hacamat Nedir?

Tıbbi Hacamat TedavisiGünümüzde yeniden keşfedilen binlerce yıllık tedavi kaynağı olan hacamat, vakumlama etkisiyle gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Vakum etkisi, kanda daha ağır olan yağları, toksinleri ve mikrop barındıran diğer materyalleri derinin altına toplamaktadır. Derinin altına toplana kirli kan, derinin morarmasına neden olur. Neşterin vurulması ile birlikte bu pis kan derinin üstüne çıkar. Laboratuvar ortamında yapılan testler sonucunda hacamatla alınan kanda, zararlı toksinler, yağlar ve liflere rastlanmıştır.

Tıbbi hacamat kategorisinde, resetleme olarak adlandırılan hacamat, Peygamberimiz (sav) zamanından bu yana tüm dünyaya şifa dağıtmıştır. Son yüzyılda ilaç firmalarının ilaç satma faaliyetleri çerçevesinde bu tedavi yasaklanmıştır. Son günlerde artan hastalık vakaları, bu tedaviyi yeniden gündeme getirmiştir. Geçici ağrı kesici özelliğine sahip olmayan, kesin tedavi şekline sahip su yöntem, kronik migren, bel fıtığı ve diz ağrıları kategorisinde kesin çözümdür. Nörolojik hastalarda etkili olan bu yöntem, sürekli kullanılan ilaçların kullanımına son vermektedir. Sadece ağrı kesici özelliğe sahip ilaçlara nazaran tedavi edici özelliği nedeniyle bütün dünyada yeniden keşfedilmiştir.

Doğal Şifa

Kullanılan yöntem doğal olması, her hangi bir anestezi gerektirmemesi, birçok tedavi yöntemine nazaran oldukça doğaldır. Tedavi esnasında başka bir organa zarar vermemektedir. Vakum tekniği ile kirli kanın deri altına toplanmasını sağlayan ve bu kanı neşter yardımıyla dışarı çıkaran bu yöntemde, vücuda her hangi bir ilaç verilmemektedir. Doğal şifa yöntemi arayanlar için bu yöntem ilk sırada yer almaktadır. İslam Dünyasında sünnet bilinci ile yapılan bir tedavidir. Birçok İslam alime üç ayda bir bu tedaviyi sünnet amaçlı yaptırmıştır. Bu gün İngiliz kraliyet ailesi de bu doğal tedaviyi tercih etmektedir. Şiddetli migren ağrıları çeken, bel fıtığında tedavisinde ilerleme kaydedemeyen her hasta için vakumlu kan alma tedavisi Ümraniye hacamat, tedavi edici özelliği ile şifa kaynağı olmaktadır.

Hastalığa neden olan iltihabın çıkarılması işlemi, hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Bazı hastalar ilk seansın hemen ardından tedavi olmaktadır. Bazı hastalar ise bir kaç seans sonrası tedavi olmaktadır. Ağır hastalar için seans sayısı artabilir. Kanı temizlediği için bütün hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliği nedeniyle, hastanın psikolojisinde olumlu bir etki oluşturmaktadır. Özellikle stres, migren ve nörolojik diğer problemlerde tedavi özelliğine sahiptir. Sürekli kullanılan ilaçları bıraktıran bu yöntem, kesin tedavi özelliklerine sahiptir. İltihabı vücuda dağıtan ve kesin tedavi özelliklerine sahip olmayan ilaç yöntemlerine nazaran, her kan alma işleminde vücudu güçlendiren ve direnci arttıran hacamat yöntemi çok daha başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Tıbbi Hacamatla Tedavide Etkili Çözüm

Şekerin yükselmesi, kolesterolün yükselmesi ve kan şekerinin yükselmesi, insana rahatsızlık verir. Kal alma yöntemini olan hacamatı nereye yaptırırsanız yaptırın, ilk etki şeker, kolesterol ve kan şekerinin dengelenmesidir. Bu rahatsızlığa neden olan zararlı toksinler ve maddeler, vücuttan alındığı için, ilk anda ciddi bir rahatlama görülmektedir. Baş kısmına yapılan bu vakum tedavisinde ise, strese, migrene ve damar tıkanıklığına neden olan kandaki zararlı maddeler neşterle dışarı çıkarılmaktadır. Bu dışarı çıkarılma işlemi ile birlikte, stres, migren ve benzeri bütün sorunlara neden mikroplar temizlenmiş olur. Temiz kan zihinsel yapının tamir edilmesinde etkili rol oynamaktadır.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts