Tıbbi Hacamat Ve Sülük Terapisi İle Sağlıklı Yaşam Sizleri Bekliyor

Tıbbi Hacamat ve Sülük TerapisiSon dönemlerin popüler tedavi yöntemlerinin başında gelen tıbbi hacamat, kan ile lenf sirkülasyonunu sağlamaktadır. Özel plastik ve cam kupalar ile yapılan bu yöntem ile negatif basınç oluşturularak deri üzerinde arıtma sağlar. Çok eski zamanlardan bu yana uygulanan bu yöntem ile birçok ağrınızı giderebiliyoruz. Ümraniye hacamat merkezi olarak vücudunuzun ürettiği doğal ve faydalı maddelerin artmasını sağlıyoruz. Yeni kan üretme mekanizmasının çalışmasına yardımcı olan bu yöntem ile ağrılarınızın azalması mümkün hale gelmektedir.

Tıbbi Hacamat İle Ağrılara Son

Geçmişten günümüze daha da geliştirilerek taşınan tıbbi hacamat yönteminin faydaları, klinik çalışmalar ile ispatlanmıştır. Stresin azalmasını sağlayan hacamat, vücudun güçlenerek enerjinizin artmasına yardımcı olur. Vücudunuzun hastalık yapan sebeplerinden arınmasını sağlıyoruz. Gerekli tüm hijyen kurallarına bağlı kalarak, en uygun noktalara işlemleri uyguluyoruz. Bu konuda uzman hekimlerimiz ile en doğru yöntemlere karar verilmektedir.
Soğuk algınlığı, baş ağrısı, eklem ağrısı, vücut ağrısı, karın ağrısı gibi farklı semptomların giderilmesinde son derece etkilidir. Kanın serbest bir şekilde akmasını sağladığı için sıkışık alanda kan dolaşımı artar.

Tıbbi hacamat ile toksin maddeler ayıklandığı için gözenekler de açılmış olur. Uyguladığımız tedavi ile öncelikle dokular etkilenir ve beyinden sonra tüm vücut olumlu olarak bu durumdan etkilenir. Vücudun tedavi yerleri hem direk hem de dolaylı olarak birbirlerine bağlıdır. Meridyen denilen bu bağlantı hatları aracılığı ile diğer noktalar da tedaviden etkilenir.

Dünyada yaygın olarak tercih edilen alternatif tedavi yöntemi tıbbi hacamat, uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Özel kupa ile vakum oluşturularak tek kullanımlık malzemeler ile işlem gerçekleştirilir. Vakum oluşturulduktan sonra ortalama olarak bu halde 5 – 6 dakika beklenir. Kanın toplandığı noktaya işlem uygulanarak küçük kesiler atılır ve kılcal damarlardaki kanın dışarıya doğru akması sağlanır.

Lisanslı kişiler tarafından hijyenik ortamda ve tek kullanımlık malzemeler ile en iyi şekilde tıbbi hacamat yapılmaktadır. Bu konuda hizmetlerimize sonuna kadar güvenebilirsiniz. Özünde bir detoks yöntemi sayılan tıbbi hacamat işlemi ense çukuru ve baldırın arası haricinde vücudun her bölgesine uygulanır. Tıbbi hacamatın temel faydaları şunlardır:

Vücuttaki kirli hava ve toksinler atılır.
Migren ağrılarını büyük oranda azaltır.
Omurga ağrılarına iyi gelir.
Metabolik problemlerin çözümünde etkilidir.
Kalp damar rahatsızlıkları, kolesterol, şeker ve tansiyon hastalıklarına iyi gelir.

Sülük Terapisi

Son dönemlerde ilgi çeken uygulamalarımızdan biri de sülük terapi olmaktadır. Hastalıkları tedavi edici özelliği bulunan sülükler ile birçok ağrınızdan kurtulabilirsiniz. Bu konuda da uzman olan ekibimiz, son derece hijyenik ve sağlıklı bir şekilde işlemlerin uygulanmasını sağlar.

Sülüklerin tıbbi etkileri şunlardır:

Refleks uyarım
Biyoaktif salgı içeriği
Flebotomi yani damara müdahale ile içindeki pıhtıyı yok etme

Kan emici özelliği olan sülükler, vücuda kendi üretmiş oldukları salgıyı vermektedirler. İncelenen bu salgıların içeriğinde 100 civarında biyoaktif madde tespit edilmiştir. Bu maddelerin bir kısmı, vücuttaki kanın pıhtılaşmasını engeller. Diğer kısmı ile oluşmuş olan pıhtıları engeller. Diğer bir kısmı ise ağrı kesici özellikler sergilerken, kan basıncının dengelenmesini sağlar.

Sülük terapisinin temel faydaları şunlardır:

Damarlardaki kan dolaşımını artırır.
Antibakteriyel koruyucu özellik içerir.
Pıhtıların çözülmesini sağlar.
Düşük tansiyonu normale çevirir.
Genel refleksi düzenler.
Ağrı kesici özellik içerir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Atardamar – toplardamar tıkanıklıklarını tedavi eder.
Kısırlık ve iktidarsızlık sorunlarına iyi gelir.
Epilepsiye fayda sağlar.
Yumuşak doku romatizmalarında etkilidir.
Damar duvarlarının düzenlenmesine yardımcı olur.
Varisin tedavisinde etki eder.
Kısmi felcin tedavisinde etkilidir.
Migren dâhil olmak üzere her türlü baş ağrısına iyi gelir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts