Tıbbi Hacamatla Tedavi Olun

Tıbbi Hacamatla Tedavi Olun

Tıbbi Hacamatla Tedavi OlunPeygamberimiz (sav)’den bu yana bütün dünyada tercih edilen ve bu gün tıbbın kabul ettiği hacamat, yakın yüzyıla kadar en önemli tedavi şekli idi. Rusya, Amerika ve Avrupa tarihine baktığınız zaman birçok hastalık için Osmanlı tedavi şekli hacamat tercih edilmiştir. Dünya siyasetinde söz sahibi olan Osmanlı, bu tedavi şeklini bütün dünyaya yaymıştır. Kan alma yönteminde, insan vücudunun haritası dikkate alınmaktadır.

Hicri ayın 17, 19 ve 21. günlerinde bu tedavinin yapılması sünnettir. Kan akışı bu tarihlerde değişkenlik göstermektedir. Hacamat ile hastalık tedavisi, belli bir metoda göre yapılmaktadır. Yöntem bakımından oldukça farklı özelliklere sahip olan bu yöntem, bir çok hastalığı sorunsuz bir şekilde tedavi edebilmektedir. Pratik ve etkili özelliklere sahip olan bu kan alma teknikleri, günümüz kategorisinde sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir.

Tıbben Faydası Kanıtlanmıştır

Bu tedavi şeklinin en önemli özelliklerinden biri olan temizleyici özelliği, tamamen naturel özelliklere sahiptir. Doğal ağrı kesici olan ve aynı zamanda hastalığa neden olan toksinleri problemsiz bir şekilde dışarı çıkaran bu tedavi şekli, stresi ortadan kaldırmaktadır ve aynı zamanda mutluluk duygusu vermektedir. Bu tedavide tıkanan damarlar açılmaktadır ve oluşan iltihaplar küçülmektedir. Kan akışkanlığını artıran bu tedavide ilk izlenim, ağrının kesilmesi ve vücudun rahatlamasıdır. Kan dolaşımının hızlanması ve vücut dengesini bozan fazla toksinlerin dışarı çıkması, tedavinin ilk önemli adımıdır.

Kanın temizlenmesi, tedavinin hızlanmasında birinci derecede etkilidir. Kandaki zararlı toksinler, yağlar ve mikroplar, vakum etkisi ile derinin altında toplanmaktadır. Derinin neşter ile açılması sonucunda, kandaki zararlı toksinler, yağlar ve mikroplar, kolaylıkla çıkmaktadır. Tıbbi hacamat, günümüzde büyük bir ilgi görmüştür. Tedavi dünyasının en önemli unsurlarından biri olan naturel seçenekler, kan alma yöntemiyle daha popüler hale gelmiştir. Yan etkisi olmamasına karşılık, anında tedavi etkisi göstermektedir.

Kan Basıncını Şekeri ve Kollesterolü Dengeler

Kan alma işleminin ilk adımında, kolesterol, şeker ve tansiyon dengelenmektedir. Kandaki şeker oranının azalmasına ve kolesterolün düşmesine neden olan bu tedavi şekli, akapunktur tedavi şekli benzer özelliklere sahiptir. Doğal tedaviler kategorisinde en meşhur yöntemdir. Vücut meridyen haritasına göre kan alma ve akapunktur tedavisi uygulanmaktadır. Mesela başın arkasında, iki kulağın tam ortasındaki bölge, bütün damar sisteminin toplandığı merkezi bir noktadır.

İki kürek arası olan nokta da aynı şekilde bütün vücuda dağılan damar sisteminin ana noktasıdır. Bu noktalardan alınan kan, birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Baş kısmının diğer meridyen noktaları, yan kısımlarda ve üst kısımda bulunmaktadır. İnsan damar haritasını, hacamatla ilgili harita ile yan yana koyduğunuz zaman, damar sisteminin ana noktalarının, hacamatın ana noktaları olduğunu görürsünüz. İlaçla tedavi sisteminin yaygınlaşması ile birlikte unutulan bu kan alma tedavisi, yeniden keşfedildi.

Tamamen tedavi edici özelliği olan ve hiç bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem, bu gün bütün dünyada kabul görmeye başladı. Bu tedavi için, işin uzmanı olan haccamların ve haccamelerin tercih edilmesi gerekir. Gerekli izinleri almış olan ve hijyenik özelliklere sahip polikliniklerde, bu tedavi işlemi, problemsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hijyenik olmayan ve bu konuda yeterli tecrübeye sahip olamayan kişilere bu tedavinin yaptırılması, etkili bir sonuç vermemektedir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

No Comments

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts