Varislerde Etkili Tedavi Hacamat

Günümüzde, çok ayakta duran, pazarcılar, berberler ve benzeri birçok meslek gurubuna dahil kişiler, varis hastalığına yakalanmaktadır. Bayanlarda doğum sonrasında bu sorun sıklıkla görülmektedir. Genellikle ayakta olan bu rahatsızlık, ‘kan dolaşım bozukluğu’ olarak da tarif edilmektedir. Allah Rasulü (sav)’in bize miras bıraktığı hacamat, bu tedavide oldukça başarılı sonuçlar vermiştir. İlaç tedavileri ve zorlu ameliyatlara nazaran, bu yöntem, tedavide başarı yüzdesi çok yüksektir.

Kan Dolaşımı Bozukluğu Tedavisi

Varislerde Etkili Tedavi HacamatKan dolaşımı bozukluğu olarak tarif edilen varisler, damardaki kapakçıklarda meydana gelir. Ayak kısmındaki ana damarlarda bulunan kapakçıkların bozulması ile bu rahatsızlık meydana gelir. Kapakçıklar iltihaplanır. Tam anlamıyla açılma ve kapanma meydana getirmez. Bu durumda, kan akışında bozulmalar meydana gelir. Damarlar şişer ve bacakta görsel olarak kötü görüntüler meydana gelir. Kılcal damarların bu sıkışmadan dolayı patlamasıyla, morarmalar meydana gelir. Doğal, zararsız ve zahmetsiz bir yöntemle tedavi olmak isteyenler için tıbbi hacamat seçeneği en iyi seçenektir.

Ameliyattaki gibi belden aşağı uyuşturma işlemi yoktur. Kan alma yönteminde, kalp ve karaciğer arkasından kan alınır. Ayaklarda ise varis üzerinden kan alınmaz. Ancak varisin olduğu damarın başlangıç noktalarından kan almak oldukça faydalıdır. Diz kapağının iç kısmına yakın bölümü, baldır kaslarının tam ortası ve alt bacak kaslarının tam ortası, ana damarların başlangıç noktasıdır. Bu bölgelerden bir kaç seans kan alma işlemi, bu sorundan sizi kurtaracaktır.

Yan etkisi ve diğer organlara zararı yoktur. Ancak hijyenik şartlar önemlidir. Bu konuda uzman olmayan ve hijyenik şartlarda çalışmayan kişileri tercih etmemelisiniz. Peygamberimiz (sav), ‘ işi ehline veriniz’ buyurmuştur.

İlaca Göre Başarı Yüzdesi Yüksektir

Kalp, karaciğer ve diğer bütün organlarda meydana gelen hasarlarda, özellikle ağrı kesiciler, sadece geçici özelliklere sahiptir. Kandaki mikrobu, toksinleri ve zararlı maddeleri, kan alma yöntemi ile dışarı çıkarabilirsiniz. Pratik, etkili ve sağlıklı olan bu yöntemle, birçok hastalık şifa bulmaktadır. Bu işlemde bardak sisteminin yanı sıra, özel vakum özelliğine sahip kupalar da kullanılmaktadır. Kişiye özel kupa ve bardak kullanımı, özellikle bulaşıcı hastalıkların yayılmaması için oldukça önemlidir.

Kan dolaşım bozukluğu rahatsızlığının tedavi edilmemesi, basura neden olabilir. Ayrıca, kalp rahatsızlıklarına da neden olur. Bacakta sıkışan kan, kalbi ve akciğeri sıkıştırır. Akciğere kan atması, ciddi sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle, varisin kesin tedavisine yoğunlaşmalısınız. Sağlıklı ve kesin yöntemlerle, ileride ciddi sonuçlara açabilecek rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz.

Bacak kısmında merkezi yerlere uygulanan kan alma işlemiyle, kapakçıklara zarar veren kandaki zararlı maddeler, mikroplar ve toksinler, tamamen dışarı çıkarılmaktadır. Yeni ve temiz kan, zarar görmüş bacak damar kapaklarını, hızlı bir şekilde tedavi etmektedir. Kanı temizleyemeyen karaciğer, kan alma işleminin ardından toparlanır ve eskisi gibi kanı temizlemeye başlar.

Dünyada Yeniden Yaygınlaştı

Hastalıkların artması ile birlikte, geçici ağrı kesiciler, tedavide her hangi bir sonuç vermemektedir. 2014 olimpiyatlarında, bir yüzücünün sırtındaki kan aldırma izleri, dünya gündemine oturmuştur. Bu sayede, dünya yeniden bu tedaviyi konuşmaya başladı. Tarih kitaplarında, bu tedaviden bahsedilmektedir.

Dünyanın birçok yerinde, yüzyıllar boyu tedavi tercih edilmiştir. Baş ağrıları, migren, kulak intihabı, boyun ağrıları, sırt ağrıları, kalp rahatsızlıkları, karaciğer rahatsızlıkları, kireçlenmeler, bel fıtığı ve romatizma gibi birçok rahatsızlıkta, etkili tedavi özelliklerine sahiptir.

Hayru Şifa Doğal Tedaviler

E-Bültene Üye Olun

1 Comment
    • VEYSEL
    • 13 Eylül 2020
    Cevapla

    Varislerim var 2 bacaklar varis

Yorum Yaz

Diğer yazılar

See all posts